Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne az a videókártya,...

Melyik lenne az a videókártya, amin a mostani játékok ultrán fullhd-n tökéletesen elmennek, és fognak is még egy évig?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam azon, hogy van-e egy szint a vga-knál ami felett már mindegy mennyit költesz rá, a játék nem lesz élvezhetőbb, nem fogsz különbséget tapasztalni.

Az én döntésem egy Sapphire R9 280X toxic-ra esett, ami a kb. 200 ezres gépembe került.


2014. máj. 13. 11:34
1 2
 1/14 Arexol ***** válasza:

A R9 280X jó erős kártya, ára is rendben van, jó választás lehet,

bár fórumokat olvasva akad egykettővel probléma.

(Ez persze nem jelenti azt, hogy a tiéd is hibás lesz.)

Azért a fullHD, minden ultra, még egy év múlva is, minden tökéletes....

(ha élsimítást is nézzük) lehet inkább egy R9 290X-re szavaznék.

Milyen CPU-val teljesít majd szolgálatot?

Ha valami erőmű és a pénz nem számít akkor R9 295X2, de ezt inkább viccnek szánom.

2014. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Számít a pénz persze, én a "normális kérdező" lennék :D Használtan sikerült vennem, egy 2 hetes darabot 70-ért, ennyi pénzem volt így is össz-vissz rá.

I5 4570-s a proci, ami majd meghajtja (pénteken szerelik össze)

2014. máj. 13. 13:08
 3/14 Arexol ***** válasza:

Akkor CPU-val nem lesz gond, később fejleszthetsz is rá.

R9 280X jó kis kártya. Később akár még kaphat egy testvért is (figyelve a tápra)

2014. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Arexol ***** válasza:
Ja és nem akarok vészmadárkodni, kívánom, hogy minden a rendben legyen, de 2 hetesen miért adnak el egy ilyen jó kártyát? Nyomj át rajta egy pár tesztet. Nehogy kijöjjön egykis Artifacts vagy valami.
2014. máj. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Fogok igen, majd abban is kérnék szerintem segítséget, hisz első gamer gépem lesz, szépen mondva fingom sincs semmiről :D

Amúgy tápom FPS Raider 650W. Viszont én azt az információt kaptam itt az egyik válaszban egy másik kérdésnél, hogy nem éri meg két kártyát használni addig, ameddig egy erősebb egyedüli kártya teljesítményét meg nem haladná. na akkor hogy legyen?

2014. máj. 13. 19:27
 6/14 Arexol ***** válasza:

Igazuk van, de!

Most ha jól értelmezem a 280X már megvan. Volt 70 ezer.

Tolod vele egy évig, használtan mit adnak majd érte, felét? (érjen 40-et)

Ha veszed a következőt mondjuk 290X-et akkor gyártótól függően kerül mondjuk 130-150 ezerbe.

Tehát 100 körül beletoltál a kártya csere projectbe és lett egy jobb de nem kétszer jobb káryád.

Azért gondolom jobbnak a 280X CrossFire-t, mert veszel egy másikat akkor már szerintem csak olyan 60 körülért,

és nemhogy spóroltál 40 ezret de azért két 280X-et igencsak erősebbnek gondolok egy 290X-nél.

(Ha most lenne pénzed egy olyan kártyára ami kétszer erősebb mint a R9 280X, azt mondanám azt vedd és tényleg csak egy legyen.)

A tápod viszont rendben lesz szerintem, elég magas tápigényt írnak hozzá de valójában nem eszik az annyit.

Tehát fix összegből jobb egy erős kártya, mint két gyengébb, de a régit eladogatni és venni egy kicsivel jobbat az rohadt sok pénzbe fog kerülni.

2014. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor ha már fullhd-ben ultrán akadozni kezdenek a játékok, el kezdek keresgélni még egy 280X-t! :)

2014. máj. 13. 20:30
 8/14 Arexol ***** válasza:
Ha nem ragaszkodsz a legmagasabb élsimításhoz minden esetben akkor az még odébb lesz :)
2014. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem, nem leszek én olyan szerintem :D

Még úgyis ram-bővítés meg ssd-s gyorsítást gondoltam előtte.

2014. máj. 13. 21:09
 10/14 Arexol ***** válasza:
SSD-től gyorsan tölt be a rendszer, gyorsan tölt be a játék, de + FPS-t nem ad (de legalábbis elhanyagolhatót) és hát elég drága is. Nem biztos, hogy azt kapod tőle amit vársz. Mennyi és milyen RAM-od van?
2014. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!