Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az XL vagy az XXL es tintapatr...

Az XL vagy az XXL es tintapatron azon azon kívül hogy több tinta van benne különbözik még valamiben az alap patrontól?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy a szivacs ami felfogja a tintát ugyan akkora? belül a tér is ugyan akkora, vagy le van egy része rekesztve?



Az miatt kérdezem hogy ha veszek egy alap patront amiben pl csak 5 mili tinta van akkor ha azt itthon töltöm után akkor abba beletölthetek 20 milit mint az XL-es patronban amennyi van? vagy max mennyi tintát tölthetek beléjük egyszerre? csak 20 milit vagy többet is belenyomhatok?



2014. máj. 9. 19:31
 1/7 CspCsj ***** válasza:
Ha a névlegesnél (sokkal) többet töltesz, szinte biztos hogy szivárogni fog.
2014. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de belül ugyan akkorák? ugyan annyi fér beléjük?
2014. máj. 9. 21:27
 3/7 A kérdező kommentje:
csak azért mert vettem egy nyomtatót és amit alapból adtak hozzá patront az egy 8 milis patron de amit lehet venni hozzá és XL-es az 21 milis... és hogy ha én itthon után töltöm akkor belenyomhatok 21 mili tintát vagy egyszerre csak 8-at?
2014. máj. 10. 12:57
 4/7 CspCsj ***** válasza:

A patronokban belül valamilyen szivacs van, az szívja magába a beletöltött tintát és utána abból szivárog a nyomtatófejhez, XL-esben valószínűleg nagyobb (még nem szedtem szét egyet sem). A tintát a patronban lévő "vákuum" tartja bent, ha nem ragasztod le a lyukat amin beletöltötted, akkor el fog szivárogni akár a teljes mennyiség. Személyes tapasztalat, kb. dupláját töltöttem bele egybe és sok elszivárgott (belül meg minden csupa tinta lett)

De próbáld ki, reméljük te leszel a kivétel.

2014. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
annyira nagyon túltölteni nem akarom... csak arra gondoltam hogy ha belül ugyan akkora a szivacs mindkettőben akkor a meglévő alap patronomat nem 8 hanem 21 mili tintával tölteném fel, hogy kevesebbszer kelljen tölteni... én szedtem már szét patronokat és mindben egyforma nagyságú szivacs volt, csak azt nem tudom mert már nem volt rajtuk matrica hogy egyformák voltak-e azaz mind alap patron vagy mind XL-es...
2014. máj. 10. 21:42
 6/7 anonim válasza:

A sima tintapatronba (ami nem xl) annyit tudsz tölteni ami benne volt, vagy + 1-2 ml-t. Az, hogy annyit tudj beletölteni mint egy XL-esbe az kizárt!

Ha többet akarsz tölteni a kis patronba természetesen alul-felül ki fog folyni.

2014. máj. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ardako válasza:
Szétszedtem egy HP301 és egy HP301XL-es patront az XL-es utángyártott de nem fogadta el a nyomtató gondolom a chip miatt,szóval simán át tudtam tenni az xl-es szivacsot a gyáriba mert ugyan az a méret a gyáriban a szivacs felső harmada teljesen tiszta volt, szóval csak kevesebb tintát töltenek bele szerintem (ezen be is rágtam :) ) XXL-ben ilyet nem találtam azt nem tudom.
2015. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!