Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van alacsony GPU használ...

Miért van alacsony GPU használatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A Battlefield 4 kapcsán elkezdtem nézni a GPU használatomat, stb. és alacsony értéken volt, ugrált is 50-80%-ig általában. Azt betudtam régen annak, hogy rosszul van optimalizálva a játék, nem nálam van a hiba. Most megnéztem Far Cry 3-ban is, ott is nagyon alacsony a GPU használat, Saints Row 4-ben 66% körül mozog, Battlefield 3-ban is ugrál. Néztem benchmarkokat, azokban jónak tűnik a dolog, Heaven 4-ben 90-98% használatot mutat az MSI Afterburner.


A gépem adatai:

AMD FX-8320 3.5 Ghz

Sapphire HD 7870 2GB OC GHz Edition

8 GB 1600Mhz RAM

Cooler Master 600W PSU

Asrock 970 Extreme3

CPU-n azt hiszem Artic Cooling Freezer A30 van.

Minden energiagazdálkodási lehetőség kikapcsolva, BIOS-ban is, CPU unparkolva, max frekvencián pörög.


Szerintetek mi a baj? Vigyem vissza az iPonhoz garanciáztatni? (amit nem szeretnék, mert vagy 3 hónapot már náluk töltött...) Esetleg valami tanács?


2014. máj. 1. 19:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Már azon van, semmi gond nincs, de a GPU használat nem nagyon javult. BF4-ben azért egy picivel több FPS-em van, szóval már megérte :)
2014. máj. 1. 22:23
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezek a procik 4 ghz-től mutatják ki a foguk fehérjét. :)
2014. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Na meg persze ha több szálon való támogatás ott van, de ezt már említettem.
2014. máj. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BM-Striker ***** válasza:

A vsynx miatt nem megy 60 fölé az FPS.


Egyébként az rég rossz lenne a Far Cry 3 90%-on hajtana egy 7850-et.


FC3 még i7-en is cpu limites lenne.


Próbálj meg vele egy magas hadvérigenyű játékot.

2014. máj. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyik játékban sem használtam V-Sync-et, tudom milyen előnyökkel illetve hátrányokkal jár.
2014. máj. 2. 14:37
 16/16 BM-Striker ***** válasza:
Mint már mondtam, Far cry 3-ba nem lesz magas GPU használatod egyik erős vga-val sem, mivel régi a játék, és még a legerősebb i7-el is elősorban cpu limites lenne.
2014. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!