Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van alacsony GPU használ...

Miért van alacsony GPU használatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A Battlefield 4 kapcsán elkezdtem nézni a GPU használatomat, stb. és alacsony értéken volt, ugrált is 50-80%-ig általában. Azt betudtam régen annak, hogy rosszul van optimalizálva a játék, nem nálam van a hiba. Most megnéztem Far Cry 3-ban is, ott is nagyon alacsony a GPU használat, Saints Row 4-ben 66% körül mozog, Battlefield 3-ban is ugrál. Néztem benchmarkokat, azokban jónak tűnik a dolog, Heaven 4-ben 90-98% használatot mutat az MSI Afterburner.


A gépem adatai:

AMD FX-8320 3.5 Ghz

Sapphire HD 7870 2GB OC GHz Edition

8 GB 1600Mhz RAM

Cooler Master 600W PSU

Asrock 970 Extreme3

CPU-n azt hiszem Artic Cooling Freezer A30 van.

Minden energiagazdálkodási lehetőség kikapcsolva, BIOS-ban is, CPU unparkolva, max frekvencián pörög.


Szerintetek mi a baj? Vigyem vissza az iPonhoz garanciáztatni? (amit nem szeretnék, mert vagy 3 hónapot már náluk töltött...) Esetleg valami tanács?


2014. máj. 1. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

El kell, hogy szomorítsalak, bf az egyik a legjobb párhuzamosított program, jól skálázódik több szálon.


Bárcsak minden játékban közel lenne ennyire jó a helyzet.

2014. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*legjobban
2014. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 BM-Striker ***** válasza:
Semmi, FC3-hoz nem kell 100%-on menni a vga-nak.
2014. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezért vissza akarod vinni, körberöhögnek.

3,5 Ghz meg lófütty ennél a professzornál, régebbi játékoknál egyenesen siralmas a helyzet, mert malmozik, és az egyszálas teljesítmény a mérvadó, azaz, hogy mennyire magas a processzor órajele.


4 Ghz alatt nem is érdemes használni, jobb alaplapokban (ami nem olyan hulladék mint ez) simán mennek alap feszültségen 4,0-4,4 Ghz között, LLC bekapcsolása nem árt.


Monitorozd az órajelet, hogy nem e veszi vissza a processzor órajelét a lap terhelés alatt, mert ha nem birja a VRM, ez könnyen előfordulhat.

2014. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tehát gyakorlatilag semmit nem tudok tenni, hogy jobb legyen a helyzet? Túlhúzni nem szeretném a CPU-t, ha egy mód van rá.
2014. máj. 1. 19:46
 6/16 anonim ***** válasza:

Túlhúzni, nagyon.. marha sok tartalék van ezekben a processzorokban, és magas az alapafeszültségük.


Bűn bennük hagyni. Csak csapd fel a szorzót.

2014. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És a tápom is bírná?
2014. máj. 1. 19:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Bőven.
2014. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elég csak a CPU Multiplier-t felhúznom és kész is? Most beállítottam 3800Mhz-re, de mást nem piszkáltam.
2014. máj. 1. 19:59
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen. :) Próbálj ki eggyel nagyobb szorzót, azt akkor 4 Ghz-en lesz.
2014. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!