Ha egy tápegység 300 wattos, ez a szám a táp által maximálisan leadható energiát jelöli (a többi hardver felé) vagy az általa maximálisan felvehető energiát?
Tehát erre lennék kíváncsi, hogy ha egy tápnál megadják ugyebár wattban az "erősségét", ez a szám a max. leadható energiát jelöli-e, vagy a azt amennyit felvesz a hálózatból?
Pl. van egy gépben egy 300wattos táp, és a hardverek igényelnek 290 wattot. Ez önmagában oké, de a hatásfok miatt 370 wattot kellene felvennie a tápnak a hálózatról. Működni fog? A megadott szám ha jól gondolom a hardverek felé, tisztán leadott maximumot jelöli igaz?
Szerintem a max. felvett "áramot" jelöli.
Ezt meg kell szorozni a hatásfokkal, és úgy kb. megkapod, mennyit tud leadni.
(Azért kb. mert [ha jól tudom] a hatásfok függ a terhelés mértékétől.)
köszönöm a válaszokat. én is így gondoltam. a fogyasztás nem érdekel különösebben, csak erre voltam kíváncsi, hogy a megadott szám a táp általi max felvehető vagy leadható energiát jelöli-e.
köszi
#1-es vagyok
Lehet, hogy tényleg úgy van ,ahogy mondjátok...
DE: pl. az nvidia oldalán egy adott kártyához mondjuk oda írják, hogy a TDP-je 65W, és ajánlott egy 350W-os táp. Akkor ennek mi értelme? Egy proci, egy alaplap, egy HDD meg egy ODD nem fogyaszt 285W-ot (remélem legalábbis)...
De lehet, hogy én értelemzem félre, akkor bocsi...
Tengor: kicsit összekeverted a fogalmakat, nem? :)
(feszültség: voltban mérjük, fogasztás/teljesítmény: wattban mérjük, hatásfok: egy szám vagy százalék...)
Néha ráírják, hogy ez mit jelent (folyamatos vagy csúcs). De minőségi gépeknél többnyire a tényleges terhelhetőségét írják, olcsóbb gépekre pedig írnak egy számot aztán vagy annyi vagy nem. pl 400-as codegen táp nem kapcsolt be olyan géppel amit a 250-es FSP simán vitt.
De terhelésnél nem csak az összteljesítményt kell nézni, hanem a különböző feszültségekhez tartozó terhelhetőséget is (pl 300W táp nem fog leadni 300W-ot 5 volton). De rendes tápokra ezt is rá szokták írni.
"DE: pl. az nvidia oldalán egy adott kártyához mondjuk oda írják, hogy a TDP-je 65W, és ajánlott egy 350W-os táp. Akkor ennek mi értelme? Egy proci, egy alaplap, egy HDD meg egy ODD nem fogyaszt 285W-ot (remélem legalábbis)... "
Az vga gyártók oldalán mindig túlméretezik a tápot, mert nem vállalnak garanciát arra, ha pl a gyenge tápod miatt lesz valami galiba továbbá nem tudhatják, hogy milyen CPU és egyéb körítés mellett kívánják üzemeltetni a terméket, mint ahogy a tápegység minőségét sem tudhatják...éppen ezért kiírnak egy szép nagy számot. Aki tudja, hogy merre hány óra, annak ezeket az ajánlásokat nem kell figyelembe venni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!