Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság mi az internetezés...

Manapság mi az internetezés hardverigénye, ha azt akarom, hogy akár 3-4 böngészőfülnél több is nyitva lehessen, és ne omoljon össze a böngészőm, és ne kelljen "órákat" várakoznom, míg történik valami?

Figyelt kérdés
Régebben ugyanezzel a géppel simán nyitva volt 10 böngészőlap/-fül, ebből 2-3 mondjuk Youtube-os, és nem szaggatott, nem lassult be. Most akkor a hardver kevés, besz*rt a Windows XP, vagy mi? Thanx.
2014. ápr. 20. 16:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már annak is örülnék, ha a youtube rendesen menne, ha mondjuk egy facebook oldal nyitva van, stb.
2014. ápr. 20. 16:19
 2/12 anonim ***** válasza:

Telepíts valami megbízható kis rendszerigényű oprendszert és egy gyors böngészőt.

Pl XFCE-s Linuxok + Google Chrome.

XP-t meg ideje elfelejteni végre.

2014. ápr. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Chrome igenyesebb,mint a firefox,szoval nem ajanlom.

En amint eszrevettem legalabb 3-4GB ram es minimum ket magos proci nem art,hogy kenyelmesen lehesen netezni...

2014. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég oda 2GB ram is. Az összeomlásnál biztos valami szoftveres gondok vannak.
2014. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3: "En amint eszrevettem legalabb 3-4GB ram es minimum ket magos proci nem art,hogy kenyelmesen lehesen netezni."

Lehetséges. A kétmagos 1,7GHz-es proci megvan, de RAM csak 1GB, más is mondta, hogy az már manapság kevés. De akkor hogy lehet, hogy régebben bírta ugyanez a gép ugyanennyi RAM-mal? Létezhet, hogy kb. 5 év alatt annyit fejlődtek a weblapok, annyira összetettek lettek, annyi flash, silverlight, mozgó mittoménmi van rajtuk, hogy az terheli le a procit illetve zabálja fel a memóriát?


#2: "XP-t meg ideje elfelejteni végre." Főleg, hogy a támogatása lejárt, bár nem t'om, ez mennyiben érint engem. Mindenesetre azt vettem észre, hogy az XP meg zabálja a szabad helyet a rendszerpartíción, aztán a netbookon is egyszercsak elfogyott, így nincs hely virtuális memóriának, se telepíteni nem tudok semmit, így megint csak nem tudok normálisan netezni. Pl most is a netbookról írok, youtube-ot le tudok játszani, indavideót már nem:)


Linuxot meg nem merek kipróbálni, mert tuti, hogy még több kérdést és problémát szülne, az nem jó megoldás, ha az op. rendszer még annyira sem felhasználóbarát, hogy egy netkapcsolatot se tudjak érettségivel beállítani :) ugye, akkor nem én vagyok a láma? :) [teljesen]

2014. ápr. 20. 16:56
 6/12 A kérdező kommentje:

#4: "Elég oda 2GB ram is." Köszi, a netbookomban (amiről most írok), meg az összeomlott operációs rendszerű (XP) asztali gépemen is (amit ugye most még szaggatva sem tudok használni), mindkettőn 1GB RAM van.


Az is felvet pár kérdést, hogy a 2008-as "netbook" nem igazán alkalmas netezésre. Vagy nem is volt netbook, tévesen használták rá ezt a kifejezést (Asus Eee Pc) vagy azóta annyival gépigényesebb lett a net, hogy már az 1 giga nem elég.

2014. ápr. 20. 17:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó hát a Netbookok alapból atom gyenge (höhö..atom) cuccok, az 1GB ram meg már 5 éve is erősen határeset volt.
2014. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7: Jó, de mégiscsak netbooknak hívták őket már akkor is. Azt gondolná az ember, hogy azért netezésre jók lesznek, erre nem. Nem 3D-s játékokra akartam használni őket. Arra ott volt az asztali gép. És régebben játszottam is vele 3D-s játékokat, akkor megint csak azt gondolná az ember naívan, hogy ha játékra jó (3D-s), akkor netezni is jó lesz, erre nem.


Továbbra is izgat a kérdés, hogy durvultak-e annyira a weboldalak 5-7 év alatt, ami indokolja az asztali gépem ilyen mértékű belassulását is./?

2014. ápr. 20. 17:28
 9/12 lindmayer ***** válasza:
56%

nem kell megijedni a linuxtól

ajánlom, hogy szedj le egy ubuntut, írd ki egy lemezre, és live cd-ként kipróbálhatod, hogy is működik

2014. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 lindmayer ***** válasza:
ubuntu.hu weboldaln találsz sok infót, és tudnak is segíteni, ha nagyon elakadnál
2014. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!