Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számít egyáltalán a Dual...

Számít egyáltalán a Dual Channel ha nem játszom?

Figyelt kérdés

Vettem egy gépet C2D E5300 (2x2.6 ghz) procival. 1db 1gb-os RAM van benne...amit kicsit kevésnek találok.

Most kaptem egy rokontól 2x512 (kit) RAM-ot.


Tudom, az lenne az optimális, ha egyforma RAM-okat használnék.

Lecserélhetném a 2x512-őt egy 1gb-os modulra - bár valszeg nem kapnék pont ugyanolyat, mint a jelenlegi 1gb-os modul.

Vagy lecserélhetném az 1 gb-ost is 2x512-re és akkor lenne összesen 4x512.

És akkor használhatnám Dual-ban.


De számít ez egyáltalán ha nem játékra kell a gép?



Ha Dual-ban akarom a memóriákat használni, mindenképp költenem kéne rá...

A jelen állapot - azaz az 1x1gb + 2x512 - viszont ingyen van.



2014. ápr. 10. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Inkább gyűjtöttél volna még hozzá és vettél volna egy 2014-es évjáratú gépet. Mert ez egy ócska. Még netezésre is alkalmatlan.
2014. ápr. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Barátom, te egy zokniagyú idióta vagy. Gyanítom, hogy alulról súrolod a 16-ot. Mind korban, mind IQ-ban.

Húzz innen légy kedves!


Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, mi a f..znak írogatsz?

2014. ápr. 10. 00:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy konkrét mérésre emlékszem: a gép "összteljesítménye" 3% -al volt nagyobb double channel működés esetén.
2014. ápr. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyelőre én is arra hajlok, hogy nem variálok. Bár azért foglalkoztat a dolog, mert csak egyszer kéne rászánnom a vele való foglalkozást és aztán egy darabig mindenféle piszkálás nélkül használhatnám a gépet.

A géppel kapott 1gb RAM ma már az oprendszerek miatt is kevés.

Az 1gb plussz 2x512gb az meg egy kicsit olyan idegen nekem. De lehet, h így marad, még gondolkodom...

2014. ápr. 10. 01:23
 5/10 P.O.C. ***** válasza:

Én is az mondom nem számít különösebben.

Régebbi gépeknél (mint ez is) kb. 1-2% gyorsulást jelent, az újabbaknál jó esetben 5-6% -ot. Persze játékoknál. Ezt egyéb alakhamzásoknál észre sem veszed.

[link]


Akkor van nagy jelentősége, ha a rendszer RAM a video RAM szerepét is ellátja mint a mai APU processzoroknál.

Erről itt egy teszt: [link]


Tehát nem érdemes vele variálnod. A mennyiség sokkal fontosabb.

2014. ápr. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

P.O.C! Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt, elolvastam a teszteket.

Marad az 1x1gb + 2x512gb!

2014. ápr. 10. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Érdemben szóltam hozzá. Nem tudom, hogy gondolod majd te 1 giga meg 2 giga rammal, és C2DE5300-al akarsz netezni, filmezni, amikor a windows 8-nak is minimum 4 gigának kell lennie a ramnak, nem is beszélve arról, hogy már a weblapok többsége is megfogná ezt a gépet. Erről ennyit. Haladni kell a korral aranyapám.
2014. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Megint baromságokat beszélsz. Egy ilyen gép egy 32-bites Windows 7 és 8 -al simán elboldogul. És a nettel is. Jó talán megfelelő diszkrét videokártya nélkül nem fogja laggmentesen játszani a youtube -on a Full HD -t, de ez nem is mindenkinél feltétel.

És tudod nem mindenki van olyan vastagon eleresztve, hogy korszerűbb vagy új gépet vegyen.

Majd ha elszakadsz az ősöktől, és saját magadat kell eltartanod, és idővel majd másokat is, akkor talán sikerül egy kicsit szocializálódnod és megérted ezeket a dolgokat.

2014. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 halalfalo ***** válasza:

Princess Of The Moon szerint ha nincs minimum I5-ös géped, és GTX 770-ed, akkor az már rossz.

Szerintem netezni és régebbi játékokhoz teljesen jó ez a gép.

2014. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Figyel Princess!

1. Nem érdemben szóltál hozzá, mert én a RAM-pkról és a Dual használatról tettem fele egy kérdést. Te pedig nem erre válaszoltál.

2. Nem mindenkinek szempont a Win8 (én speciel utálom), vagy a játék, vagy a youtube fullHD.

És milyen hülyeségeket írsz, hogy a weblapok többsége megfogja..?

Én eddig egy kb 10 éves gépet használtam. P4 3Ghz, 1gb RAM és egy ósdi radeon9550 videókártya. És simán neteztem vele...nem is kicsit, mivel netes kereskedő vagyok.

Jó a fullHD valóban megfogja (vagyis szaggat kicsit), de a youtube nem izgat, a filmeket meg pendrive-ról nézem a TV-men...úgyhogy nem igazán van jelentősége.

Szóval nekem tökéletesen elég lesz ez a gép. Ha nem akkor tolok bele 2x2gb RAM-ot, esetleg egy szolid videokártyát és viszlát. A proci teljesítményét úgysem fogom kihasználni...mint ahogy a user-ek többsége sem teszi...de azért megveszik, mert azt tolják az arcukba, hogy az jó és kell nekik. Fogyasztói társadalom.


Mellesleg! Van egy ismerősöm, programozó. Már akkor programozóként dolgozott, amikor Te Princess, még meg sem születtél...Olyan gépeken dolgozott, amiket mi nem is láttunk soha.

Na! Neki pl. legnagyobb szívfájdalma, hogy megszűnik az XP támogatása...mert az összes többit nem szereti.

2014. ápr. 11. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!