Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom ellenőrízni,...

Hogyan tudom ellenőrízni, hogy dual channel-ben működnek -e a memóriák?

Figyelt kérdés

Core 2-es rendszerem van a korábbi Asus P5B alaplapom bootolásnál kiírta, hogy duálban fut a két ddr2 800-as (párban vettem anno őket).

Vettem újonnan egy Asrock alaplapot, lecseréltem a P5B-t, de ez nem írja ki, hogy mi a helyzet a ramokkal, biosban sem. Valami programmal le lehet pontosan ellenőrízni?


2014. márc. 5. 15:21
 1/3 Tengor ***** válasza:
100%
CPU-Z pl kiírja.
2014. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

Így van. A CPU-Z -ben: Memory (fül) --> Channel


Vagy AIDA64 -ben: Alaplap --> Alaplap --> Memóriabusz tulajdonságai --> Busz szélessége: Ha itt 128 bit -et látsz, akkor szintén dualba van.


Elvileg még a boot képernyőn is látni kéne post alatt.

2014. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

OK, azt írja, hogy 128 bit és dual channel. A ramok időzítése 5-5-5-18, viszon a biosban az utolsó értéket maximum 15-re lehet állítani.

Van még egy olyan problémám, hogy a biosban a CPU (E8400 C0 stepping) feszültségét nem lehet állítani. A Vcore voltage 1,208 -szerintem ez kicsit sok, de lehet hogy tévedek. A DRAM voltage 1,965 - nem tudom hogy ez jó -e így.

A VTT 1,21 ,az NB voltage pedig 1,272

2014. márc. 5. 16:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!