Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van a legtöbb új FullHD...

Miért van a legtöbb új FullHD LED monitorokon csak D-SUB (vga) kábel?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az érdekelne, amire az interneten csak megerősítésképp kaptam választ, hogy a legtöbb fent említett FullHD LED monitoron csakis vga bemenet van.

Ez miért van, mikor már a videó kártyák rég elhagyták ezeket a bemeneteket, van olyan amin már csak HDMI meg Display port van...


2014. ápr. 5. 10:27
 1/7 soccerway ***** válasza:
100%
Hello, miből szűrted le ezt? Milyen hirdetéseket nézel, Mediamarkt olcsó monitorok? Ami nem a legolcsóbb kategória, azon van digitális bemenet.
2014. ápr. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elég sokat láttam. 50.000 forint körüliek is. LG, Samsung meg ilyenek.


Meg voltam mostanában több elektronikai üzletben, ott nem tettem fel ezt a kérdést, viszont ott is láttam hogy 10/6 -nak csak vga bemenete van. :)

2014. ápr. 7. 02:11
 3/7 soccerway ***** válasza:
A szart is el kell adni, a parasztok meg meg is veszik.
2014. ápr. 7. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

A D-SUB is támogatja a felbontást 1600x1200 -ig ha jól tudom. Amúgy meg az a vásárló is elégé tudatlan kretén, aki 50 ezerért vesz monitort digitális csatlakozók nélkül.

Ebből is látszik, amit az előző is mondott, mindennek megvan a célközönsége.

2014. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem úgy vesz monitort (vagy bármi mást) hogy tudná mit is vesz. Bemegy valami elektronikai üzletbe végighallgatja ahogy a teljesítménybérezett eladó rá akarja sózni a raktárkészlet eladhatatlan példányait és közli vele: "Nekem mindegy milyen, csak legyen nagy, meg legyen rajta az a HD izé..."

Ezek után mit várunk a gyártóktól? Egyébként ennek lehetnek technikai okai is, (ehhez nem értek, csak tipp), de lehet elektronikailag egyszerűbb csak egy analóg vga jelét feldolgozni mint egy DVI-D jelet. És mivel az olcsóbb szegmensben ígyis-úgyis megveszi a sok birka, lehet spórolni az elektronikán. Egyébként én a 40 ezer alatti szegmensben is rengeteg olyat találok amelyik nem CSAK vga-val rendelkezik. Szerintem rossz helyen keresed... :)

2014. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Igen, elvileg tudja a fullHD felbontást csak veszteségesebben mint a DVI digitális jel.


#5 Tájékozódtam és tényleg képesek a beépített konverterek a jelet digitális jellé alakítani. Elvileg úgy működik hogy a kimeneti jelet a VGAn először lekorlátozza a videókártya majd a végén a monitor vissza alakítja, de a veszteség 40%


Szóval ez csak olyan fogás, hogy akik nem értenek hozzá csak hallják hogy FullHD -azok megveszik, ezeknek nem olyan nagy a vezérlő panelra költött pénz, mivel nincs digitalizálás, meg vezérlés... csak analóg jel. Igazatok van. Ment a zöld kéz.


Üdv!

2014. ápr. 7. 11:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Rossz helyen keresgélsz, pl.: ez a monitor fullhd-s, csak 30000 Ft, mégis van rajta DVI is. [link]
2014. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!