Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két config között dillemázok,...

Két config között dillemázok, ti melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés

Két config-on gondolkozom intel i5 4570 + gtx 770oc , amd fx 8350 + r9 208xoc.

A számítógép elsődlegesen játékra lenne használva, másodsorban munkára (de a word gondolom egy celeron-on is elmegy)


Rengeteget olvastam neten, hogy melyik lenne a jobb befektetés. Az, hogy az amd többet fogyaszt nem zavar, de viszont mellette szól, hogy talán a 8 magot a későbbi játékok kihasználják, mellette van 280x ami GCN architektúra + mantle (amihez nagy reményeket fűznek)

Az intel meg intel :D mindenki tudja, hogy jó, mellette a gtx 770 szintén egy nagyon jó kártya.


Ti mit javasoltok? Melyik configgal "húznám" tovább? Én személy szerinte 4 évre szoktam gépet venni és nem szoktam külön pl.:csak egy új procit venni , az nem zavar a végére már nem mennek olyan jól a játékok.


Kérlek kíméljetek meg az adott márkák fikázásától.



#Intel #AMD #gtx77
2014. ápr. 1. 21:57
1 2
 1/11 SoulEater7797 ***** válasza:

Első jobb.

A kártya mindegy, a 280X erősebb egy kicsivel, de elhanyagolható.

2014. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg egy i5 4570+ r9 280x? Régebb mindig azzal riogattak, hogy amd+intel kombináció nem jó
2014. ápr. 1. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Intel+Radeon konfigurációval sincs semmi baj. Én ezt választanám a fentiek közül.
2014. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vga-ban szeretni fogják egymást.
2014. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"amd+intel kombináció nem jó,,

Ez hülyeség. Legyen szerintem I5 4570+R9 280X!

2014. ápr. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Látom az fx 8350 nem nagy kedvenc :D
2014. ápr. 1. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Első :)
2014. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Akkor már inkább FX8320, nagyobb a különbség árban, mint kivehető teljesítményben. Intel vs AMD harcban az AMD azzal tarol, hogy van hardveres virtualizáció és nyitott szorzózár egyszerre, meg hogy kisebb, polgári tuninggal is lazán megvan egy i5 teljesítménye, néhol az i7-nek is méltó ellenfele. Az Intel azzal tarol, hogy még egy i5 is sokkal megbízhatóbban villant nagyon jól mindenféle feladatkörben, mert alapjában véve magonként is piszokgyors, még most jönnek azok a játékok, amiket kezd megérezni, és azzal, hogy még ezzel a hülye, pasztázott kupakkal is kicsivel jobban hűthető, mert jellemzően nem közelíti meg nagyon a TDP szerinti teljesítményfelvételt se. Hozzá kell tenni, tuningnál fordul a kocka, az AMD forrasztott kupakja azzal együtt is jobb százalékos teljesítménynövekedésre teszi képessé, hogy a maximum megengedett hőmérséklet alacsonyabb. Az Intel mellett szól az is, hogy amikor nem egész számokkal kell rengeteget számolni, akkor a nyolcmagos AMD négy aritmetikai egységen tud párhuzamosan működni, jelentősen gyorsabb egy i7, és arányosan kb. árában is van ilyen feladatoknál. Van még az Intel mellett egy ilyen homályos érv is, hogy "támogatottabb". Ez ritkán derül csak ki, de ha mégis problémába ütközöl, és kiderül, hogy kedvenc fejlesztőd nem veszi emberszámba az AMD-t használókat, akkor beakad a projekt. Ó, és az AMD mellett említsük meg azt is, hogy nincs külön foglalattípus drágább alaplapokkal és procikkal csak azért, mert neked ECC RAM kell nagy megbízhatóságú, szerver/munkaállomás célokra, hanem ebben a sebességtartományban (mondjuk szép hűtéssel, extrapenge táppal) potom áron kiszolgál, nincs butítva.


Ha a GPU egyértelműen fontosabb, és az általad használt játékokra bőséges a 8320, akkor egyértelmű, hogy GPU-ra menjen a különbözet.

2014. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy tűnik, hogy a i5 4570+280x lesz a nyerő. Az akkor tuti nem zavar be, hogy intel chipset-es alaplapba teszem az amd vga-t?
2014. ápr. 1. 22:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem tuningolok (nem értek hozzá, másra meg nem bíznám rá).
2014. ápr. 1. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!