Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot javasolnátok?

Milyen tápot javasolnátok?

Figyelt kérdés
Hello. Az a kérdésem, kb 500 W ig milyen tápot javasolnátok? Az a lényeg, az FPS t és Chieftec et mondja mindenki, hogy jó márka, na de ettől most a többi nem lehet jó? Azért érdekelne, mert ezt a két márkát leszámítva, melyik tápok vannak "jó kondiban", nem nagy konfighoz kellene, és nem is szeretnék rá fölöslegesen sokat költeni. 500W ig terveztem, véleményem szerint nem használnék véletlenül sem többet. A konfigom: AMD Phenom II X4 B50 CPU, nVidia GT440 1GB VGA, AsRock N68-VS3 UCCe Alaplap, 2x4 GB RAM al, semmi extra hardver aminek lenne némi fogyasztása. Legfeljebb egy jobb VGA kerülne bele, de abból is max egy nVidia GTX660 TI (de szerintem csak 650 TI). Néztem, és szerintem akadna olcsóbb táp, megfelelő teljesítménnyel, hogy ne kelljen többet költenem rá, mert a spórolt összeget egy SSD árához tehetném, amiből jobbat vehetek. Szóval milyen márkát javasoltok, ami megbízható, de olcsóbb az FPS vagy Chieftec nél? Előre is köszi :)
2013. szept. 27. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Igazabol a gtx 650 ti 400w-al is el van tokeletesen! (Ha minosegi!) de en inkabb hd 7790et vennek ha mar ugy is 500as tapot akarsz...az valamennyivel talan jobb! Egyebkent a tapon nem szabad sporolni!

Ja es a markak: COOLERMASTER, OCZ, CORSAIR

Haver a CHICONY-ra eskuszik!

2013. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
haver hülye.
2013. szept. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, ezek szerint érdemes még válaszra várni.
2013. szept. 27. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:

"haver hülye."

Régebben sok high power beles volt köztük(az adrelanin széria mai napig jó), kb bő éve korcsult el.


"Az a lényeg, az FPS t és Chieftec et mondja mindenki, hogy jó márka, na de ettől most a többi nem lehet jó? Azért érdekelne, mert ezt a két márkát leszámítva, melyik tápok vannak "jó kondiban","

Az FSP meg a Chifi kínálja pont azt a belépő szintet jó áron ami a legtöbbeknek kell. Nem akarnak sokat költeni, de a megbízhatókhoz tartoznak. Ez az FSP APN és egyéb "szép" kivitelei(Hexa, SAGA II stb.) és a Chifi (most leginkább) CTG-je. Picit felette lép be pár márka pl a Coller Master, az XFX és a Corsair. Ezen kívül elég sok márkának vannak jó tápjai, de azok többnyire nem itt mozognak, vagy amik itt azok nem épp azt kínálják olyan áron amit kell.

A Hexa/CTG ára alá menni nem igazán lehet amúgy, ezt rá kell szánni ha újonnan nézel tápot.

2013. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen újon nézem, és ha így állnak a dolgok, akkor ráköltöm amennyit kell. Inkább afelé hajlok hogy erős, megbízható legyen. Nincs egy vagyon a "motorháztető" alatt de nem kisujjamból szo ptam ki az árát. Akkor egy Chieftec 500 as lesz, gondolom nyakig elég, és a jelenlegi FPS 250W osat szépen leváltja majd. Annyi a mostanival a problémám hogy a csatlakozó fejek (nem ugrik be a 4 es csatik megnevezése) kissé elgyengültek és tudom egy kis beavatkozás, és máris szorosabbak lesznek, de más probléma is van. Kb 20 fok alatt nem indítja el a gépet, sokak szerint azért mert haldoklik, és a hidegben látszik meg igazán a problémája. Talán így van , nem tudom, de gondolom amúgy is jó lenne leváltani, hisz 250W ot épp hogy elégel a konfig, de nem jelentene gondot a fölösleges teljesítmény. Ó bár így lenne a 3D munkával... :D
2013. szept. 27. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, vannak jobb tápjai is a Chicony-nak de én nem sorolnám az ajánlottak közé.
2013. szept. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!