Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 770 mellé milyen procit...

GTX 770 mellé milyen procit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
esetleg egy INTEL Core i7-4770K?

2014. márc. 20. 21:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Kérdező. Mennyid van a konfigra?
2014. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Őszintén örülök, hogy az FX-6300 egyértelműen gyorsabb. Ennél már csak annak örülnék jobban, ha nem titkolná ilyen piszkosul jól.


Ez csak az Ivy Bridge ellen volt igaz. Mármint hogy egyértelműen gyorsabb azonos áron. A Haswell odapakolt az i3-ra 15-20%-ot, amivel pont beérte. A HT is nyom rajtuk 20%-ot többszálú teljesítményben és az FX "hat" magja sem 6db 100%-os mag. A HT-nál jobban skálázódik, de közel sem teljes értékű.


A fogyasztás, ha nem is elsődleges, de nagyon is számít. Ez is jelzi a termék minőségét, hogy adott teljesítményt milyen fogyasztás mellett produkál. Az Intelnek így egy kis csendes gyári hűtő kell, az FX-hez egy hajszárító hangjával vetekedőt adnak, vagyis ha zavar, az FX árához simán hozzá dobhatsz 5000-et egy normális hűtőre.


Az, hogy az AMD máshogy számítja a TDP-t nem már rég irreleváns. Ugyanaz a körítés FX-6300-zal üresjáratban 40%-kal többet fogyaszt, még akkor is, ha ez 20W-ot jelent, terhelve pedig ez felmegy simán 100% környékére is. És pont nem csúcsra terhelve:

[link]

GRID 2 alatt 68/137W az arány.


Tehát pont átlag otthoni felhasználásra nem jobb az FX-6300. Az átlag otthoni felhasználó nem rendenrel, nem dolgoz fel videót, tehát pont nem számít, hogy az AMD azon a ponton még gyorsabb (program válogatja, mennyivel), viszont az átlag otthoni felhasználó kevés magot terhel, vagyis pont nem számít, hogy a két leterhelt mag mellett még van "négy" másik, amelyik malom körmérkőzést játszik unalmában.


Az olcsóság pedig... Az i3-4130 olcsóbb, mint az FX-6300, a 4330 pedig ~3000 forinttal drágább. Teljesítményben pedig ezeknél pont nem gyorsabb. Vagyis de, egyértelműen gyorsabb, csak eltitkolja.


Az FX majd akkor lesz jobb választás, ha felvállalja a nagyobb teljesítményét, nem rejtegeti. Akkor majd tényleg nem fog számítani, hogy átlag felhasználás mellett 40-100%-kal többet fogyaszt. Vagy majd ha átlag felhasználás lesz a render. Akkor majd a dupla terhelt fogyasztás mellé fel tud mutatni 25-35% teljesítményelőnyt. Addig viszont átlagban az i3-akkal keringőzik, ami, tekintve az AM3+ platform jövőjét, pont nem teszi jobb vétellé.

2014. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Kicsit belemelegedtetek srácok :D, leegyszerűsítem a dolgot gtx770+Intel Core i5-4670K vagy Radeon r9 280x+AMD FX-8350?


A fogyasztás annyira nem lényeges számomra, a lényeges az, hogy melyik config lenne jobb befektetés (egy olyan 5 évre szeretném venni és mondjuk induljon a közepsen erős től- a közepesen gyenge config ig)

2014. márc. 22. 07:53
 14/26 A kérdező kommentje:
Egy előző kérdésre válaszolva olyan 200e ft de házat, tápot nem kell vennem.
2014. márc. 22. 07:54
 15/26 anonim ***** válasza:

R9 280X és i5-4570

Hosszú távra sokkal jobb. Ha időközben fejlesztenél, most tavasszal jönnek frissített Haswellek, és tovább tudsz lépni i7-ig. Az FX-8350-es gépnél az lesz a csúcs és onnan tovább sehova. Az annál erősebb FX-eknek 220W a TDP-jük, annyiba kerül hozzá egy alaplap, mint LGA2011 alá (~50 ezer).

2014. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Tisztelt gyakorivalasz2! Mi lenne a jobb döntés várni és valami olcsóbb i7 et venni vagy most az fx 8350 (teszem hozzá nagyon jó árban van a 8350)
2014. márc. 22. 08:12
 17/26 A kérdező kommentje:
Igazából a mostani configomhoz se nyúltam hozzá a 6 év alatt, ja de cseréltem egy proci hűtő ventit :D
2014. márc. 22. 08:14
 18/26 A kérdező kommentje:
Én az a tipikus koca gamer vagyok, munka mellett azért el tudjak játszani a friss configgal egy jó 5 évig kb. Az elején high beállításokkal aztán meg medium :D. Emlékszem anno mennyi olvastam meg vadásztam, hogy mi lenne a legjobb választás, de most hiába olvasok nagyon bizonytalan vagyok. Amd-nél az ár/érték nagyon meggyőző, az intel fejlettsége már csak ha az nézzük, hogy 22 nm.
2014. márc. 22. 08:19
 19/26 anonim ***** válasza:
A FX-8350 sehogy sem jó választás, 5 év extrém hosszú idő a számítástechnikában, ennyi idő alatt az i7-4770K is az alsó-középkategóriáig csúszik. Ha fejlesztés nélkül akarod kihúzni ennyi ideig, mélyen a zsebbe kell nyúlni és az FX-et el lehet felejteni. Azzal csak a reménykedés lenne, hogy ki fognak-e egyszer használni rendesen nyolc programszálat, és ha igen, elég erős lesz-e még akkor az FX.
2014. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Végül az intel mellet döntöttem (4670K), még annyi lenne, hogy 8 vagy 16 gb memóriát vegyek? (1600 MHZ-en gondolkodom). Esetleg most egy 8 és később ha kell még egy 8 as, vagy most ruházzak be 16 gb re?
2014. márc. 22. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!