Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Canon pixma MP230 nyomtatóm...

SIstvan77 kérdése:

Canon pixma MP230 nyomtatóm elkezdett csíkozni, csak afeketével van gond, már vagy 20-szor futtattam a fúvókatisztítást, de semmi, mindig ugyan azt a mintát adja ki, ugyan ott hiányoznak a vonalak a mintalapon, mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 21:46
 1/1 Lajos54 ***** válasza:

Ez bizony valami fejhiba. Nem használtál utángyártott patront? Azt nagyon nem szereti.

Vagy esetleg fizikailag megsérült valamitől. (túl kemény, nem teljesen sima felületű papír, vagy hasonló). Ebben az esetben nem sokat tehetsz.

Még egy lehetőség: ki volt véve a patron rövidebb-hosszabb időre. Ilyenkor nagyon könnyen beleszárad a festék a festékcsatornába.

Mivel ezekben a nyomtatókban a fejcsere elég nehéz (vagy nem lehet beszerezni, vagy csak nagyon drágán), kevés a remény a javításra. Egy szerviz-díj olyan magas (ha egyáltalán elvállalják), hogy az össz-költségből új nyomtatót vehetsz.

Még egyet megpróbálhatsz: kiveszed a nyomtatófejet, és fél-egy órát áztatod langyos vízben. Utána valami puha, nem szálasodó anyaggal óvatosan letörölgeted, majd teljes száradás után visszateszed, és megpróbálod beüzemelni. Nem sok az esély, de hátha... Sokat rontani már úgysem tudsz rajta.

Ha ez a módszer sem hoz eredményt, akkor sajnos nyomtató csere. (én Pixma 3000 típussal jártam ugyanígy, csak nálam a színes résszel volt gond. Nem sikerült rendbetenni, egy új fej, nagy nehézségek árán, mert nem olyan egyszerű beszerezni, annyiba került volna, hogy 500 Ft-tal olcsóbban vettem egy új iP 4700-ast. Azóta csak eredeti patront használok...)

2014. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!