Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép fejlesztés, SataII-...

Verde kérdése:

Számítógép fejlesztés, SataII-ről SataIII-ra, érdemes?

Figyelt kérdés

A jelenlegi alaplapom csak sataII-es csatlakozású, a gyakorlatban érezhető lenne a rendszer gyorsulása, ha váltok SataII-ről III-ra?

Érdemes új alaplapot, procit, memóriát vennem? A jelenlegi konfigom: alaplap Asus P5gd1 Pro, sima P4-es proci, SataIII-as 120-as ssd, 1,5Gb DDR1, Be-Quiet 450w táp, HD4550 VGA.

Ha váltanék, akkor tudnátok ajánlani, olyan processzort, ami jó teljesítményű de energiatakarékos. Olvastam már ilyen prociról, de az egy PR. cikk volt, nemtudom, hogy a gyakorlatban hogyan üzemel.

Azért aktuális a kérdés, mert a monitorom átkerül egy másik gépbe és szeretnék egy 3D-s monitort venni, 3D-s tartalmakat vinne a mostani gépem, ha nem milyen gép ajánlott hozzá?



2014. febr. 11. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a merevlemez sebesség növekedés miatt akarsz váltani, akkor ne tedd, mert változást csak akkor fogsz tapasztani, ha SSD-t vagy nagyon sok hagyományos HDD-t használsz.
2014. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
SATA3-as SSD elvileg kihasználja a SATA2-nél nagyobb sávszélességet, persze nem apró kis fájlok olvasásánál/írásánál, de mérhető gyorsulás lenne (érezhető nem biztos). A gépedet lecserélni érdemes, mert már igencsak elavult darab, főleg ha 3D videózni is szeretnél rajta jó minőségben. Prociból már szinte bármit veszel a P4-hez képest kiemelkedő teljesítmény/fogyasztási mutatóval fog rendelkezni, de ha minden watt számít, akkor valami modern Intel Pentium vagy i3 ajánlott.
2014. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elavult a gépem, de nem szoktam játszani, így nem eddig nem láttam szükségesnek a váltást. De már most a netes tartalmak is lassan mennek, pl. firefox 18mp alatt töltődik be a kattintástól(pedig ssd van benne), flash-es oldalak, videók is akadozva indulnak.

Vagy érdemes lenne a meglévő alaplapba, egy újabb processzort venni?

2014. febr. 11. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alaplapod CPU támogatása nagyon elavult...ha legalább belemenne egy Core 2 alapú proci az jó fejlesztési lehetőség lenne (már azok is lassan 8 évesek), de sajnos ez még egy 9 évvel ezelőtti két magos Pentium-D-t sem fogad!
2014. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!