Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen könyvekből lehet...

Milyen könyvekből lehet megtanulni az otthoni szerver készítését?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok. Az utóbbi időben kezdett el érdekelni a programozás, informatika azon belül is az internettel kapcsolatos dolgok. Keresgéltem a neten és találtam HTML5 és CSS3-mal kapcsolatos oldalakat, illetve megvettem a PHP5 24 óra alatt könyvet. (Azt mondják, hogy ez egy jó könyv kezdésnek.)

Az igazság az, hogy szeretnék majd a későbbiekben egy saját weboldalt készíteni. Ezenkívül szeretném megtanulni, hogy hogyan lehet készíteni saját szervereket illetve, hogy hogyan működnek a nagyobb oldalak webszerverei stb. hátha. Olvastam Apache-ról, Windows Serverről, meg Linux-szal kapcsolatos dolgokról, de nem igazán értettem, hogy a leírások mit jelentenek stb. Ezért szeretném a segítségeteket kérni. Esetleg tudtok olyan könyveket ajánlani, amikből ezeknek az alapjait meg a szerverek felépítését esetleg készítését meg lehet tanulni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


Ui.: Tényleg csak az írjon, aki tud segíteni és ne szóljatok le! Pl. hogy mennyire nem értek hozzá. Igen, ez igaz egyáltalán nem értek hozzá, és csak nem régen kezdett el érdekelni komolyabban a dolog. Éppen ezért kérlek titeket, hogy aki tud az világosítson fel ezzel a témával!



2014. febr. 1. 15:41
 1/3 Drone007 ***** válasza:

A szerverkezelés és a webfejlesztés általában két külön szakma, együtt a kettőt el lehet ugyan sajátítani alapjaiban, de kemény dió ha mindkettőben profi szeretnél lenni. Az előbbi a hardverrel foglalkozik (vagy legalább is a hardver pontos üzemeltetésével), míg a másik a szoftverrel.

Az előbbiben nem sokat tudok segíteni, az nem az én műfajom, webfejlesztéshez viszont ajánlom, hogy először a html és css világában mélyedj el behatóan, próbálj statikus oldalakat készíteni (un. sitebuildeket) kész psd sablonok alapján.

Az sem árt, ha tanulsz javascriptet, erre a későbbiekben is nagy szükséged lesz.

Ha már ezek az alap dolgok elég jól mennek - nem okoz gondot egy totál üres fájlba felvázolni egy oldalszerkezetet pontos doctype, fejlécadatok beírásával - akkor rátérhetsz a php programozására, mysql adatbáziskezelés szépségeinek megismerésére. Ha elég gyorsan tanulsz, ez pár hónap múlva esedékes.

Utána gyere vissza és segítünk tovább ;)

2014. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

A webfejlesztős témában teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Webszerverrel kapcsolatban:

Mindenek előtt tisztában kell lenned az internet működésével. Tudni mik a protokollok, mi miért van stb. Ugyanis ha elkezdesz linux webszervereset olvasni, de nem érted mi a dns, mik a hálózati beállítások, akkor meg leszel lőve.

Szóval előszöris hálózati ismeretek (nem az otthoni router beállítás, hanem komolyabb szinten), aztán DNS, webes protokollok (esetleg email protokollok), ssh, aztán azok a szoftverek, amik ezeket a protokollokat használják.

Apache, bind, exim, dovecot, courier, iptables, mysql stb

Ha ezekkel megvagy, akkor már érteni fogod a leírásokat, jobban tudsz guglizni és menni fog a többi része.

De az sem baj, ha kezdetnek felteszel egy linuxot egy gépre, de szigorúan szerver verziót grafikus felület nélkül és azt próbálgatod könyv vagy gugli alapján piszkálni, hogy kicsit megértsd a linux lelki világát.

Jól csinálni nagyon nagyon nehéz. Még csak ezután jön a jó konfig, az optimalizálás, a biztonság (egyre több a hacker) és az sem mindegy, hogy mlyen hardware lesz alatta, úgyhohgy abban is le kell mélyedni kicsit. Raid szintek, szervermegoldások (raid kártyák, felügyelet ilyesmi).

Sokat kell tanulni nagyon.

2014. febr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha otthon akarsz weboldalt fejleszteni, tölts le egy XAMPP-ot vagy bármilyen más WAMP/LAMP szervert (erre rákeresve látni fogod, melyik mi). Ezek kész szerverek, nem kell semmit készíteni, csak letölt, telepít, használ, otthoni gépen.


Ha ki akarod tenni a webre, keresel egy szolgáltatót, ma már mindegyik ad neked ilyen lehetőséget, hogy PHP, MySQL, ez az alap, megint nem kell szerver.


Könyvet meg úgy a legegyszerűbb választani az én tapasztalatom szerint, hogy bemész egy nagyobb könyvesboltba, és nézegeted a kínálatot.

2014. febr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!