Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel nem kaptam meggyőző...

Noname1994 kérdése:

Mivel nem kaptam meggyőző válaszokat ezért KÉRLEK katt ide?!

Figyelt kérdés

Melyiket vegyem?


DELL 3537-157813:

[link]


Lenovo Ideapad G500:

[link]


Árban mind a kettő megegyezik, de a processzor és a vga is más, mind kettő i7-es a dellben 2 magos, a lenovoban 4 magos, de a dellben lévő újabb és fejlettem mint a lenovoé, nem tudok dönteni. :S Érveket, ellenérveket várok tőletek.

Előre is köszönöm



ezen a linken láthatjátok az előzményeket: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..



2014. jan. 27. 13:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Lenovo.Az az i7 ami a dellben van vissza van fogva, hogy kevesebbet fogyasszon, ezért gyengébb is.

A lenovot venném.

2014. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igaz is. :) Lenovo jobb. Proci nagyon le van húzva Dellnél.
2014. jan. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem is kérdés hogy Lenovo!

Szervíze is sokkal jobb,futár jön érte ingyen elviszi és hozza is,jah és az i7-es proci a Lenovoban 4 magos míg a Dellben csak 2!

Tehát a Dell kb kétszer hanem többször jobb a Dellnél!

Az meg hogy újabb proci van a Dellben kb semmit se jelent!

Az csak az intel üzletpolitikája hogy minden évben kiadnak egy szart drágábban ami kb ugyan azt tudja mint az 2-3 éve kiadott procijuk és oda írják hogy 2014-es modell! Amúgy a Lenovo proci meg 2013-as de ezerszter jobb!

Jah és majdnem elfelejtettem,a Dellben lévő laptop játékra nem jó a turbo boost miatt! Mivel abban lávő Turbo nem játékokra lett szánva ezért folyton ugrál a proci teljesítménye,ezt pedig játékokban azt tapasztalod pl én a haveromnál hogy 250 FPS-t ritkán hozza,és sokszor le esik 110-re vissza megy 150-re és így megy az egész tehát az FPS-ed 150-es értéken belül ugrál!

Haverom megbánta hogy I7-es 4500U-s procis laptopot vett,igaz keveset fogyaszt de az üzletire jó.

2014. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
egészen biztos? Tök mindegy, hogy milyen a turboja, nem lehet az, hogy fel le ugrál. vagy mégis?! és mi a helyzet a két videókarátyával?
2014. jan. 27. 16:41
 5/21 anonim ***** válasza:

VGA ugyan az,vagy asszem picit erősebb a Lenovojéban órajel meg ilyenek,

Egyébként,a 4500U-s proci irodai munkára találták ki tehát nem folyamatos 3Ghz-s működésre ezért ugrál a Turbo Boost,maxon például soha nem megy 5mp-nél tovább hanem azonnal vissza vesz...


Egyébként többen is bizonyítják:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5..

2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
én nem akarok fps betyár lenni, a mostani gépemen black opsozni szoktam, nagy cod rajongó vagyok én is, meg is vettem majdnem az összeset, black opsba például 50-60 fps-em van fixen... ha már a 125 fixen meglenne, meg mondjuk ghostba, 60 fps átlagba meglenne, természetesen nem full graffon, az nekem bőven elég. :)
2014. jan. 27. 17:42
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor inkább a Dellt- ajánlanám,sajnos olvasgattam és a G500-as eléggé nagy hibával küzd,szar driverek miatt sok játék esetében képtelen aktiválni a dVGA-t és csak az IGP-t használja! Szóval mind a két esetben inkább Dellt ajánlanám,ott nincs ilyen probléma mert a Dell szerintem nagyobb márka.
2014. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

De viszont talán megoldható egy hűtőpaddal!

Vegyél valami komolyabbat mert most olvasom hogy elvileg a 4500U-s proci azért ugrál mert próbálja nem megfőzni magát,de hűtőpaddal javíthatsz rajta mert akkor elvileg vígan elmegy 3Ghz-n

2014. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet, a döntés már bennem is megszületett mielőtt olvastam a hozzászólásod, beszéltem ma egy igencsak hozzáértővel, és ő is a Dell-t ajánlotta, kérdeztem erről a ghz ugrálásról is, és csak annyit mondott rá, hogy nem tartja valószínűnek az ilyen problémát, és ha még is fent áll, akkor az hűtéssel megoldható, mint ahogy azt te is írtad. Ha minden igaz 1-2 héten belül kezemben lesz a szerkezet, és akkor ha gondolod, gondoljátok, írhatok róla egy rövid kis összefoglalót. :D
2014. jan. 28. 15:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Rendben megköszönném mert jelenleg én is egy ilyen beszerzését tervezem :D

Viszont sajnálom hogy a Lenovo így elbaszta,beraktak egy direkt játékokra való procit és nesze,csomó program az IGP-t használja az az a HD 4600-at amivel na tudjuk mit lehetne csinálni :P

2014. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!