Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy újabb géphalál. Hol a hiba?

Egy újabb géphalál. Hol a hiba?

Figyelt kérdés

Na itt a rejtvények ideje

Régi vas, bepakolok egy hétköznapi SB 5.1 hangkártyát. 1. kör nem nyert, nem érzékeli. 2. kör 2. foglalat na itt már van valami. Sikeresen feltoltam a nagy nehezen megszerzett drivert ami aztán kéri a szokásos restartot. Megvolt. Szépen bebootolunk. Megint nem érzékeli. Na akkor 3. slot. Ház miatt valahogy nem fér be. 4. slot okés bent van. Beindítom a gépet, a rendszer elszáll. XP tehát várható volt. Na akkor rakjuk szépen újra. Telepítőfájlok másolása közben rakat hiba hogy nem tudja másolni végül kék halál. 2. kör ugyanez. Na akkor nézzük meg belül mi van. Kiszedtem a hangkártyát hátha nem szeresse. Elindítom és láss csodát csipog mint az állat hogy nem tetszik neki a RAM. Kiszedegetem. Átrendezem. Próbálgatom melyikkel van a gond. Egy jó kör a szopórolleren de végül sikerült beindítani a dögöt de persze úgy hogy egyik ram se hibás. Ezúttal a telepítőfájlok felmennek, kezdődhet a normális telepítésNEM. Kezdés előtt kék halál. Restart mert egy próbát megér. A BIOS elszállt, próbálja összekaparni magát és elvileg sikerül de inkább leállítja a gépet. Ezt neked Dual BIOS.

Új nap virradt. Új esélyek. Kicseréltem a procit meg a deszkát és különböző ramokkal próbálgattam. CD-ről próbálok bootolni és amint érzékeli hogy megnyomtam a gombot BOOM kék halál.

Hol a hiba?


2013. dec. 27. 11:02
 1/10 macika55 ***** válasza:

Egy régi HDD 2,5" idés ezt eljátszotta velem egy párszor.

Már mindent kicseréltem rajta.

2013. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt írod, "régi vas". Megéri egyáltalán napokig szarakodni vele?
2013. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mivel nincs rá pénzem igen


elvileg a hdd tökéletes állapontban van, hacsak nem sütötte meg a táp

2013. dec. 27. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:

A hdd állapotát nézd meg hd sentinellel: [link]

és itt a letöltés

2013. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont múltkor volt ilyesmim, vért izzadtam mire rájöttem hogy a sok buhera közben sikerült megtörnöm a sata kábelt vagy az áramját, kapot egy uj kábelt tápról, meg egy uj sata adat kábelt és azóta müxik pöccre
2013. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 L J válasza:
IDE kábel meg van sérülve.
2013. dec. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szereztem új hdd-t és kábelt is cseréltem. Most sikerült addig eljutni hogy a windows fájlokat felmásolja aztán restart elérkezne a bootolás pillanat éééés kék halál.
2013. dec. 28. 11:40
 8/10 macika55 ***** válasza:
Csak 1db rammal próbáld meg.
2013. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lap nem hibás? Vagy a telepítő?
2013. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 L J válasza:
hát így csak is alaplap hiba lehet.
2013. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!