Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha állandóan leáll a HDD,...

Ha állandóan leáll a HDD, majd újraindul, ha szükségem van rá, az károsítja?

Figyelt kérdés
Van egy 1TB-os merevlemezem és egy 120GB-os SSD-m, a rendszer és az aktuális pár játék, amivel játszok éppen, az az SSD-n van, a terrás vinyón, pedig az egyéb adatot tárolom. Előfordul, hogy spontán leáll a merevlemez, ha egy ideje nem használom, aztán újraindul, ha megint szükségem van rá, ez okozhatja a merevlemez élettartamának a csökkenését?

2013. dec. 24. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ismert erdei körökben az az általános nézet, hogy nem tesz jót neki.

De olvastam olyat is, aki szerint az újabb technológiáknál, ahol a fej nem ér hozzá közvetlen a tányérhoz, ott nem akkora gond. (Ez esküszöm így volt leírva!

Csak azért szólok, hogy ha nagy butaságot mondtam ezzel, én is csak mástól hallottam.)


Én ugyanebben a cipőben jártam. (SSD+HDD) Engem az zavart, hogy ha hosszú idő után szükségem volt adatra a hdd-ről, másodpercekig tartott mire felpörgött és újra rendelkezésre állt.

Ha téged is zavar - Win7 Ult. 64bit-nél (a többi Winben nem tudom, de nem kizárt)be lehet állítani, hogy ne kapcsoljon ki. Az "Energiagazdálkodási lehetőségek" a Vezérlőpultban - arra keresd.

2013. dec. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez lesz a megoldás. Én is Windows 7 Ultimate X64-et használok.
2013. dec. 25. 03:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!