Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzorral vegyek...

Milyen processzorral vegyek laptopot?

Figyelt kérdés
Nézegettem a laptopokat és i3 meg i5-ben gondolkozom, mivel úgy gondolom meg látom ezek mostanában azok, amik a legjobb "fejlettségűek" és hosszú távra szólnak talán. Viszont néztem, hogy 140ezer körül is csak ilyen 1,7 meg 1,6 ghzesek ezek a processzorok az i5 is.. a core2duo meg pl ilyen 2 ghz felett volt már ebben az árkategóriában.. nem lesz lassú vagy most nem az számít?
2013. dec. 19. 19:19
 1/4 BM-Striker ***** válasza:
Az m végű(35w-os) i3-akat és i5-öket nézd, azok 2-3 ghz-en járrnak.
2013. dec. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy-egy régebbi i5-öt simán bucira verhet egy újabb i3. Illetve nem feltétlenül számítanak a gigahertzek.

Számszerűen itt összetudod hasonlítani a CPU-kat: [link]

Persze ezek csak száraz adatok, a használati élményt sok más dolog is befolyásolja.

2013. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:

Itt szerintem az ULV-s i3-akat/i5-ökez érthette kérdező.


Egy ULV i3 az kifejezetten az olcsó gépekbe szánt kis teljesítményű processzor


Egy ULV i5 megfelel egy normál i3-nak teljesítményben


ULV i7 - normál i5


i5 től felfelé van turbó órajeé, ami hozzáadódik az alpórajelhez, ha be van dugva a gép.

2013. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. dec. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!