Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezt a Dell Inspiron N5110...

Ezt a Dell Inspiron N5110 laptopot nagyon reklámozzák mostanában és 8 giga memóriával és Core i7 processzorral nem tűnik drágának. Mi lehet a hátulütője, amiért ennyiért odaadják?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]


A DELL a jobb márkák közé tartozik, ezért sem értem, hogy ez miért csak ennyi, amikor jóval többért is csak 4 gigás gépek vannak más gyártóktól.


Van itt hozzáértő, aki meg tudja mondani, hogy van-e itt valami trükk.


2012. márc. 20. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A DDR3 egyáltalán nem drága, ennél olcsóbb notebookokba is beletesznek sokszor ennyit, hogy eladhatóbb legyen. Szóval az a 8GB nem annyira nagy durranás, sőt sztem egy normál mobil gépbe tök felesleges ennyi RAM...de mindenesetre jól hangzik (olyan, mint a belép szintű gagyi vga kártyán a 2GB VRAM).
2012. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A több memória, mindig jobb, nem? Kevesebbet teker a HD, nem kell mindig újra betölteni a futó, de régen használt programokat, stb.
2012. márc. 20. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos határig igen...4GB szvsz ma még kielégítő. Ahhoz, hogy kihasználjuk akár 6-8GB-t, keményen kell nyüstölni a gépet szerintem.

Anno a Corsair próbálta bemutatni, hogy milyen jó 8GB:

[link]


Szerintem ez nem átlagfelhasználás kategória:

11 db Excel 2007 táblázat, 3 db PowerPoint prezentáció, 2 db Word dokumentum, 1 PDF dokumentum, Adobe Photoshop Elements 7, Adobe Premiere Elements 7. Guild Wars (ablakos módban), Counter-Strike Source (ablakos mód, szerver ablak), Firefox 3.5 webböngésző ablakok, Spotify zenelejátszó, Tweetdeck, Windows Live Messenger. Virtuálisan futó Ubuntu 9.04 x64 operációsrendszer, Miro web TV, FireFox ablakok, FlickR Organizer, Gimp, pénzügyi alkalmazások.

2012. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem közel sincs ennyi alkalmazásom, ennek ellenére 4 gigával is előfordul, hogy egy olyan programot, ami meg volt nyitva, de mondjuk 1 napja nem használtam kitesz lemezre, aztán ha visszaváltok rá, akkor várhatok, hogy újra feléledjen. A 8 gigától azt várnám, hogy lehetőleg tartson mindent a memóriában, és ne kelljen arra várnom, hogy visszatöltsön a memóriába egy alkalmazást, ha egy ideje nem használtam.
2012. márc. 20. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom...nem szoktam egy alkalmazást 1 napig a tálcán hagyni. Bár nekem is 8GB van telepítve, de csak a jóárasított DDR3 miatt, meg így biztosan nem lesz RAM gondom egy darabig. A rendszer pörgősségét meg az SSD-nek (is) köszönhetem...szóval az alkalmazások betöltése eleve gyorsnak mondható (notebookba is igen hasznos lehet egy ilyen hardver).
2012. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem ez a típusú laptop van, és nincs rá panaszom, annyi a különbség, hogy a memori-m nekem 4GB, de a memoria szinte semmit nem számít, főleg egy notebooknál. Emiatt ne idegeskedj. Egy oldal: alienware.hu, testreszabható és jelenleg ez számít a legjobb játék laptopnak és asztali számítógépnek. Ezek maximális áron is alig haladják meg 350000 forintot. Manapság már nem azokat az időket éljük, amikor a számítógépek ára a magasban jár, ne gyanakodj nincs semmi simli, légy nyugodt.
2012. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!