Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit cseréljek ki a gépemben...

Mit cseréljek ki a gépemben először?

Figyelt kérdés

60 ezer forintból mit lenne érdemes venni a gépembe? processzort ki lehetne cserélni benne valami erősebbre? vagy akkor már az alaplapot is változtatni kéne? nem vagyok a témában :oops:

videókártya: ati raedon hd 4600

proci: amd athlon 64 x2 dual core processor 4400+

ram: 3gb

alaplap pedig őszinte leszek nem tudom, hogy milyen van a gépemben, de az is már 4 éves lehet legalább.


köszönöm a segítséget előre is!



2013. dec. 18. 19:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
[link] + [link] + 4 gb ram hogyan menne a régi videókártyámmal? És később pedig vennék egy [link] ilyent.:)
2013. dec. 19. 17:56
 12/19 papagenou ***** válasza:

amint látod, a 88x és 88xm-d3h között gyakorlatilag nincs külömbség.

www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=4716,4714

ez pedig rögtön olcsóbb [link]


(x4 760K is biztosan lesz pár napon belül pcx-n és ott általában olcsóbb, még ha csak 1-2ezerrel is, de az később még jól jöhet)


a videokártyád pontos típusát még mindig nem tudom, de esélyes, hogy egyenlőre komoly limitet jelentene a cpunak, persze később az r9 szépen menne vele, viszont 8GB RAMra ugyancsak szükséged lenne majd.(azért mondtam h egyben vedd a 4giga ramot, hogy egy kisebb lapba is bele tudd tenni és később könnyen bővíteni 8gigára. persze egy 4slotos lapban van hely, de ha nem akarod túlhajtani a procit, meg nem kell 2vga akkor elég a kisebb lap is, akkor persze korlátozni kell magad ramban, de mindegy, na... :) )

ha spórolni akarsz kicsit, elég lehet esetleg a 750K is ( [link] ) mely 3ezerrel kevesebb, de nem feltétlenül gyengébb ennyivel (0,4ghz-el gyengébb alaphelyzetben, de van overclock meg egyéb, szal behozható, de persze te döntésed)

2013. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Videokartyahoz annyit ir a gepem hogy hd series 4600. Szoval akkor belinkelned hogy miket vegyek? 60 ezer a keret (pl. Iponrol vagy vhonnan).:)
2013. dec. 20. 07:10
 14/19 papagenou ***** válasza:

legolcsóbb eset a jelenlegi pcx készlet alapján:

[link]

[link]

[link]

[link]


ez így 61440ft, rendelésnél figyelj, hogy ne kérj összeszerelést, nehogy véletlenül kiszámlázzák feleslegesen.


ha mégis alakulna kicsivel több pénz, akkor

[link]

[link] -- na ez kicsivel erősebb és kicsivel kerül többe, egy évvel idősebb.

[link] -- 4 slotos


a második lehetőség pár %al erősebb és drágább. am válaszd a pick-pack pontot, azzal 990ft a szállítás, tehát olcsóbb esetben még mindig 63alatt vagy. azt a plusz kb3ezret csak sikerül összeszedni valahogy, ha hiányzik még :)


-idővel vegyél mellé egy ugyanolyan ramot és akkor olcsón kitudod hozni 8gigásra, meg nem legyen jó táp mellettük - max 400w elég, csak megbízható legyen.

ezen procik hűtése kérdéses, én még nem hallottam de van aki szidja, mert szerinte hangos, de van akinek nincs vele baja, szóval ez szerintem tök szubjektív, ha valaki a szúnyogot is vonatnak hallja, azzal nincs mit tenni, vica versa.

2013. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 papagenou ***** válasza:
majdnem jól írtam a tápos dolgot... :D de érted.
2013. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
igen értem:DD és akkor ezzel a configgal már az ac4 rendesen, stabilan fog futni végre?:D
2013. dec. 20. 17:38
 17/19 A kérdező kommentje:
egyébként 240w táp elég hozzá vagy azt is cseréljem le?
2013. dec. 20. 18:25
 18/19 papagenou ***** válasza:
elégnek kéne lennie. a cpu 100W, a gpu kevesebb. szóval elméletileg elégnek kell lennie. ha mégsem, akkor egy 300Wos elég lesz, bár 400as is kb ugyanolyan árban van. pcxen nézz körül ha gondolod, antec, fsp, chieftec tápok amiket érdemes megvenni - a szakik szerint - és 10k körül (antecnél alatt) van ami neked jó is ezekből. noha a chieftec Iarena nem igazán kedvelt, de a ctg pl jó.
2013. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom neked és akkor minden megy fullon. [link]



[link]


és még egy kicsit hozzá raksz és ez is meg lesz



[link]



így bármilyen játék megy fullon .Bf4 online szaggatás nélkül játszok én is .De 64 bites operációs rendszer kell mert csak az látja a négy gb felet is a memóriát .


Alaplapi videó kártya is viszi mert Hd 7000/8000 de akkor elveszi a memóriát a géptől ,ezért kell bele kártya mert kapsz +2 gb ramot is .

2014. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!