Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit cseréljek a gépemben...

Mit cseréljek a gépemben miért lassul be?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem nekem csak office munkára kell néha, amugy édesanyam használja netezesre/bongészésre.Alapbol nincs semmi gond vele de neha bongeszes vagy akármi közben képes befagyni aztan akadozik összevissza nem lehet semmit kezdeni vele általaban ilyenkore ujrainditom vagy kivarok...


Spec :

cpu: intel pentium 4 3,4 ghz hyperT

vga: asus x1050 256mb

ram: 1 gb 800 mhz

alaplap: abit lg-95 s775

hdd: samsung 7200rpm 8 mb 160gb

win 7 van rajta


itt egy win élményindex:

[link]


A kérdésem hogy miért van ez a sorozatos belassulás meg lefagyás? azetr mert szar a processzor ? vagy mert kevés a ram ? ha vennek hozza ramot felgyorsulna ? vagy már ne bajlodjak vele ?

Nem értek hozzá de olvastam ilyen proci ujrapasztázást ez a gép 5 éve biztos nem volt ujrapasztázva nem tudom ennek mennyi jelentosége van sebesség szempontbol.


2013. dec. 16. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
semmit nem kell ebbe cserélni a win 7-et töröld le és rakjál rá xp-t erre a gépre nem való win7 az xp-vel tökéletes
2013. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Windows élmény index is mutatja, hogy gyenge a processzorod. Plusz nagyon kevés Windows 7 alá, az az 1GB memória. Érdemes volna telepítened egy Win XP-t, azzal nem lenne gond, az office is szépen futna.
2013. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálam nagyjából ugyanez a helyzet, és egyszerű a megoldás: RAM-ot kell bővíteni. Az 1gb a win7-nek, és a böngészőknek már kevés, ha megtellik akkor jön a belassulás
2013. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
xp és + 1 giga ram, és jóval jobb lesz :)
2013. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget akkor bovitek ramot, a procival akkor nem kell hogy bajlodjak?
2013. dec. 16. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy a proci kevés lenne, régi 1 magos, de viszonylag erős és HT-s. Ha a Flash tartalmak nem akadnak, vagy nem fontosak akkor nem érdemes bővíteni. De elvileg lehet rakni bele core2duo-ot.
2013. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ja értem csak azért kerdeztem mert a windows keves pontot adott rá aztan ha memoriabovites utan kideru lhogy a proci szar akkor meg nem volt semmi értelme az gesznek engem csak az erdekel hogy ne lassuljon be :D bongészés kozben multkor egy rhadt e-mail nem tudtam rajta megirni...:O
2013. dec. 16. 12:54
 8/11 A kérdező kommentje:
ja mégegy kérdés youtubeon 420p video amit bir de mar az is nagyon akad ez a memoria miatt van vagy a processzor miatt?
2013. dec. 16. 13:04
 9/11 A kérdező kommentje:
480*
2013. dec. 16. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Processzor miatt van! Egy 2 magos CPU nem árt a HD 720p , 1080p felbontásokhoz. Memóriát sem ártana belerakni plusz 1GB elég lenne. A VGA sem valami erős, azt sem ártana cserélni a HD videók nézésére. De mint mondtad nem ez az elsődleges, csak, hogy office-t tudd használni, ezért én is azt mondom egy win xp és akkor semmit sem kell cserélni.
2013. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!