Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés
Router vásáslás előtt állok és kicsit tanácstalan vagyok, milyet vegyek. Eddig 2antennás G-s linksys-t használtam, a 15 megás netemhez bőven elég is volt, de most 30 megásra növelte a T és már nem bírja a wifi a sávszélt. 3 szintes családi házhoz kéne és az se lenne baj, ha a kertben is tudnám használni. TPLink-et nézegettem 5-6 körül vannak a kétantennások, de igazából azt sem tudom, hogy pl két antennás kell-e egyáltalán, lehet elég lenne egy sima 1-es is?

2013. dec. 17. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom : [link]


ILYENEM VAN NEKEM IS!

2013. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BM-Striker ***** válasza:

Padlófűtésetek van vagy radiátoros?



A 1043ND valóban jó, de padlófűtés alatt lévő hőszigetelő fólia nagyon erősen árnyékolja jelet.

2013. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Radiátoros :)
2013. dec. 17. 14:06
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

TL-WR1043ND -ből csak is a v2 -es hardver verziót vegyed!

Ne hagyd sehol, hogy a v1 -es tukmálják rád. Egy árban vannak, de hardveresen majdnem a duplája és jobban is néz ki dizájnra. ;)


v1

---

CPU: Atheros AR9132 @400MHz

RAM: 32 MB DDR

ROM: 8 MB

Antenna: 3*3 dBi


v2

---

CPU: Atheros QCA9558 @720MHz

RAM: 64 MB DDR

ROM: 8 MB

Antenna: 3*5 dBi

2013. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, de a kétantennás verzió nem lenne elég? 5-6 rongynál nem szeretnék többet költeni, a linksys is 2 antennás és gyakorlatilag a fél környéket lefedi
2013. dec. 17. 20:07
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Elég a 2 antennás is, de egy korszerű gigabites routerrel később se érnek majd meglepetések. Annó egyébként a 2 antennás Linksys is a mostani 1043 -as árkategóriájába volt, sőt még szerintem drágább is. Ezért gondoltam, hogy talán ez még beleférne.

1 antennásat meg ne vegyél, mert vevő oldalon nem biztos hogy támogatott a lite N szabvány, hiába N -es a vevő.

2013. dec. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor a linksys-t megvettem, még nem volt mellé kocsihitelem! :D

Amúgy ezzel sem vagyok teljesen megelégedve. 2 eszközt kell kiszolgáljon, egy telefont és egy laptopot és gyakorlatilag, amikor mindkét eszköz nagyobb mennyiségű adatforgalmat bonyolítana, akkor a router egyszerűen lefagy és újra kell indítani.

2013. dec. 18. 07:28
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Hát, akkor pont ezért nem kell most se alul méretezni a dolgot.

Amúgy a legtöbb Linksys eszi a Linux alapú 3rd Party Firmware -eket, elég jelentős változást tudnak produkálni és mindig pozitív irányba. Esetleg kipróbálhatnál egyet.

2013. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!