Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus P5SD2-FM/S alaplap hiba?

Guile kérdése:

Asus P5SD2-FM/S alaplap hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Asus P5SD2-FM/S tipusú alaplapom különböző alkatrészekkel, amiket nem sorolok fel, kivéve egyet! A videókártyát, ami egy Shappire Radeon x1550-es amivel tökéletes a gép! És ha eddig untad akkor most térek rá a lényegre. Kicseréltem a videókártyát, két különböző tipusra. Ati HD4350 512mb és Asus HD5450 1gb. Mind a két kártyánál azt produkálja, hogy 2másodperc és elszáll minden, mintha zárlat lenne. A videókártyák vadi újak, a régi kártya másik gépbe tökéletesen megy, ahogy a másik kettő is. Ebből eredne a kérdésem, vajon mi lehet a baj? Így együttes erővel nem tudnánk vlmi okosat kitalálni? Előre is köszönöm!



2013. okt. 8. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű ezt messziről megállapítani, csak általános tanácsot tudok adni (viszont ha ez vigasztal, húsz évnyi szerviztapasztalattal).


Az Ati kártyáknak mindig voltak különféle allűrjei, és sajnos sokkal több hibásodik meg 3-5 éven belül, mint az nVidiából.


Tudom, az nVidia nem olyan jó ár/teljesítményben, de ha ezt hajlandó vagy feláldozni, biztosan problémamentesebb kártyád lehet hosszú évekre. És ha most arra gondolsz, hogy szeretnéd az utolsó cseppet is kihúzni a kártyából a pénzedért, gondolj arra, hogy az nVidiát - ha megérik a cserére - még biztosan el fogod tudni adni, ha pár ezresét, akkor is, míg a hibás Ati maximum a kukát gazdagíthatja.

2013. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van és köszönöm válaszod, viszont mind az összes kártya működik más gépen, de nálam csak az x1550es... Egy idő és Én is szerviz mellett fogok dönteni csak furcsálom, hogy nálam ez az egy működik?!! Nem tudok bővíteni, mert semmit nem eszik meg? o_O :'(
2013. okt. 8. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Töprenghetsz a válaszon még nagyon sokáig, és lehet, hogy hónapok múlva sem jössz rá. Sajnos sok apró dolgon múlik, hogy egy videokártya miért is nem megy egy alaplapban.


Én gyors és hatékony megoldást javasoltam, mert az agyalásnak csak kis eséllyel lesz boldogító végeredménye.


Az, hogy másik gépben miért megy, vagy miért nem, megint végeláthatatlan kérdések sorozatát veti fel. Jöhetnek még szakértők okos ötletekkel, az sajnos az én szemüvegemmel nézve csak vaktában lövöldözés. Millió dolog lehet, ekkora tapasztalatot sajnos úgysem tudnak felmutatni, mint ami mögöttem van, és annak elég kicsi az esélye, hogy beletrafálnak a helyes megoldásba.


Ha nagyon kísérletezni van kedved, fogj egy erősebb, minőségi tápot (akár kölcsön is, konkrétabban minimum Chieftec, FSP, Gigabyte, Corsair, Thermaltake), mert számtalanszor tapasztalom, hogy különféle rejtett hibáknak a gyenge, vagy nem minőségi táp az oka. Aztán megtisztíthatod még a videokártya érintkezőit is tiszta alkohollal (ilyet patikában kapsz). De ha egyik sem vezet eredményre, jobban jársz ha további szellemkergetés helyett inkább maradsz a jól bevált nVidia kártyáknál.

2013. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont ez jutott eszembe nekem is. Mármint a táppal kapcsolatban, hisz most csak egy 350-es van benne! Utána jön a következő tipped, de utána sztem nem fogok vele bajlódni, megpróbálom beszámitatni és veszek egy kicsivel újabbat! Még olyat is olvastam, hogy vannak ilyen-amolyan 1.0 és 2.0 támogatást igénylő videokarik, de vlszineg az Én alaplapom csak az 1.0-át támogatja! :-)

Nagyon hálás vagyok a segítségért, az ötleteidért, s hogy időt szántál rá, hogy mindezt le írd! Sokat segített! ;-)

2013. okt. 8. 19:15
 5/7 A kérdező kommentje:

És nyert, talált, süllyedt! :-)

500w-os táppal vígan döcög, minden! Köszönet ;-)

2013. okt. 9. 23:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! :-)
2013. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szinte biztos hogy a táp a baja mert nem bírja ezt a modern és nagy teljesítményü áramellátást.... venned kell egy nagyobb wattszámu tápot
2016. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!