Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a merevlemezről?

Figyelt kérdés

Western Digital 3,5" 500GB belsõ SATAIII 7200RPM 16MB Blue Caviar WD5000AAKX.


Szépen működne ha rajta futna a windows?



2013. okt. 7. 16:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem létezik 1 TB-s SSD, ebből is látszik, hogy nem tudod, mit kérdezel:)

A kérdésed úgy tetted fel, mintha erre az 500as WD-re akarnád csak a windowst felrakni, erre mondtam, hogy arra egy SSD jobb ebben az árban. Ha ezt akarod megosztani és egyik partícióra rakni a windowst, másikra egyéb adatokat, az működik, csak nem lesz valami gyors a rendszer így.

2013. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Azért rendesen elfutna rajta. Nem mindenki igényli az ssd extra sebességét. Egyébként is sok minden múlik a többi hardveren is.
2013. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Bakot löttél, mivel létezik 1TB-os SSD. És mi köze van az SSD-nek ahhoz, hogy mit kérdeztem? De okos vagy te... Nekem most egy 160GB-os 8MB Cache hardon megy a windows, úgyhogy ez az 500as jobb lenne.
2013. okt. 7. 21:06
 14/22 A kérdező kommentje:
És, hogy lenne egy SSD 8k?
2013. okt. 7. 21:07
 15/22 anonim ***** válasza:
Igazából azt nem értem, hogy ha ennyire rohadtul tájékozott vagy mindenben és ennyire tudsz bármivel kötekedni, mi a bánatnak kérdezel?
2013. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Látom még mindig nem érted, pedig vagy 100x leírtam.


Érdekel, hogy ez a hard disk elég gyors-e (mondjuk az enyémhez viszonyítva biztos), hangos-e, esetleg vannak-e hibái, hogy még a garancia alatt javítani kellett, stb. Eléggé kifejtettem? De hogy ha nem volt ilyen merevlemezzel dolgod, akkor minek a túrónak írsz ide? Ha az lett volna a kérdésem, hogy ezt a Hard-ot vegyem, vagy inkább egy SSD-t, akkor megértem. De nem ez volt.

2013. okt. 7. 22:40
 17/22 anonim ***** válasza:

mindenki nyugodjon meg, haragból még nem sült ki jó :)


Persze szépen működne rajta a windows, de mivel mindenki a legjobbra a leggyorsabbra törekszik a legjobban megérné egy SSD.

64 GB-ost már elég olcsón lehet kapni, akár használtan is érdemes, mert van aki hamar lecseréli nagyobbra a "régit". Ha csak oprendszert raksz rá meg office stb a 64 GB-os is bőven elég.

Ha mondjuk egy egymagos géped van nem érdemes SSD-t venni, mivel nem sokat dob a gépeden és szinte tök mindegy h milyen HDD-t veszel, mert a lassúság vagy a gyorsaság nem a háttértárolóból fog eredni hanem a többi hardvertől (proc, mem stb...). Ha újjabb géped van mondjuk egy i3-as proc és legalább 4 GB memória akkor tök mindegy, hogy milyen HDD-t veszel, mert mind "lassúnak" fog számítani az SSD-hez képest. Viszont, ha régi géped van akkor is érdemes külön HDD-n futtatni a windows-t mert már ez alapból meghatározza a sebességet bizonyos helyzetekben. Pl: ha egy meghajtón van a windows és minden más, futtatsz 1 játékot, akkor lassú lehet a töltés olykor, mivel nem elég hogy a játék fut még a háttérben, folyamatosan fut a windows is és egyéb szolgáltatások is párhuzamosan ugyanarról a meghajtóról.

Szóval ha mondhatni erős géped van és szeretnél még gyorsítani de még nics elég pénzed SSD-re akkor erre a célra ne vegyél HDD-t. Ha meg régi géped van akkor egy kisebb 80GB-os HDD-t állíts be windows-nak ez az 500-as meg legyen minden másra (filmek, játékok, mp3 stb). Majdnem elfelejtettem még: SSD-hez legalább 64 bit-es windows 7 kell és SATA 3-as csatlakozást támogató alaplap, máskülönben nem érsz el túl nagy sebességet, illetve windows xp nem támogatja az SSD-t így rövidíti az élettartamát, 64 bit-es win7 mellé meg 2 magos processzoroktól van értelme.

A legjobb tudásom szerint válaszoltam és törekedtem érthetőnek lenni remélem sikerült.


üdv :)

2013. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Érthetően és szépen minden elmondtál :-)

4 magos procim, 2gb-os HD7850-esem es 4GB RAM-om van. 2 hardom van jelenleg. Egy 160gb-os Sata-m (8mb cache, amin a Win van), es van egy 500GB-osom. Nos... ezt a 160-ast szeretném lecserélni. (ez a hard megy vissza a régi gépembe). De az a baj, hogy nekem több hely kell, mint 500GB. Es az SSD az nem lenne jo, max ha 500GB-os lenne :D Persze szeretnék én azt is, mert tudom, hogy nagyot dobna a gépen, de sajnos most nagyobb hely kell... Gondolom ez a Sata 3-as 500as vagy 1TB-os HDD gyorsabb lenne mint a mostani sima Sata-s 160GB-s, amelynek irasi sebessege kb. 25mb.

2013. okt. 9. 19:11
 19/22 anonim ***** válasza:

Így már teljes a kép :)


Mielőtt összeraktam a gépemet nagyon sok mindennek utánajártam. Csak az alaplapomat vagy egy hétig választottam, hogy minden igényemet kielégítse és pénzileg is jól jöjjek ki. Nyilván te tudod a legjobban, hogy neked mi kell pontosan, de nekem pl fontos volt, hogy amennyire lehet halk legyen a gép, főleg este tud zavaró lenni, vagy filmnézés közben. A HDD-met is így választottam ki.

Erre esett a választásom: WDC WD10EARX-32N0YB0 (1000 GB, SATA-III).

Teszteket olvastam róla és tudni kell hogy a green mint jelző ennél a szériánál energiatakarékos és halk, hűvös üzemelést jelent. Ez abból is következik, hogy 5400 rpm-en üzemel. A western digitálnál, ha jól tudom a caviarblack széria, ami a leggyorsabb és a legnagyobb rpm-en üzemel, de tudni kell, hogy ez azzal jár, hogy hangosabb és melegebb is. Tehát nyáron biztosan hűtést kell rá szerelni, hogy nehogy besüljön. Szerintem ha már SATA-3 és ha van rajta legalább 3 év garancia már jó választás. Ezen belül neked kell kiválasztani az igényeid szerint. Tovább finomítva és tökéletesítve a választást olvasgass teszteket, fórumokat véleményeket, hogy könnyebben tudj dönteni és hogy megtudd ezek alapján az kell e neked. Ha nem tévedek a Western Digital ad a legtöbb garanciát. Szerintem ez talán az egyik legfontosabb tényező.

Erről pl itt 1 link: [link]


Ha a véleményemre vagy kíváncsi, szerintem jó választás a Western Digital Caviar BLUE már, ha csak a garanciát is nézzük, bár inkább 1 TB-osat vennék mert nem sokkal drágább mint az 500 GB. Meg ez olyan arany közép út, mert nem túl lassú és nem is túl hangos.

Azt is csinálhatnád, hogy miután megvetted az 1 TB-os WD-t eladod az 500 GB-osat, és már kapásból sokkal olcsóbba jött a HDD. De a legfontosabb a biztonsági adatmentés. És csak arról ami reprodukálhatatlan. Tehát egyéni anyagok: saját - képek, hang-videó felvételek, dokumentumok stb... A többit szinte minden esetben vissza tudod szerezni, mert valakinek úgy is meglesz. Tehát pl ezért felesleges kiírni filmeket...


üdv:)

2013. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Megfeledkeztem, hogy akkor csak 1 HDD lenne.

Tehát akkor csak maradna az 500-as is. :)

2013. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!