Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudok operációs...

Miért nem tudok operációs rendszer telepíteni?

Figyelt kérdés

Régi gép: Duron 600Mhz S462, Epox 8kta3L+, Delta DPS-200PB 89D, Maxtor 541DX 2B020H1, 1,44 FDD, Asus V7100(geforce2MX) VGA, Via LAN kártya, 52x CD-ROM


Windows XP telepítő meg se nyikkan. Többféle Linux liveCD-t kipróbáltam mindegyik lassú és fura. Virtualbox-ban pillanatok alatt feltelepülnek, azt kérdezik és csinálják ami megvan írva, de a fenti gépen csak kínlódnak, hibát jeleznek(nem írják mi a hiba).


A merevlemezt és a CD olvasót tesztelem másik gépen, mindegyik rendben működik. A tápot nem tudtam cserélni, mert nincs 20pin-es tápom.


A gépet apró darabokra szétszedtem. Az alaplapon nincs púpos kondi, a tápba nem tudtam belenézni(nincs hozzá csavarhúzóm, lusta vagyok szerezni). Alaplapi kézikönyv szerint jumperelés, DIP kapcsolók rendben. Az áram és egyéb kábelek rendesen a helyükre vannak dugva.


A merevlemez 80 eres kábelen master, most a kábel középső csatalakozóján van, de próbáltam a végén is.


A CD olvasó 80 eres kábelen master, most a kábel középső csatalakozóján van, de próbáltam a végén is.


Mindegyik master-nek van jumperelve, több szalagkábelt kipróbáltam.


A bios-t próbáltam fail safe és optimized beállításokkal.


Nem lehet Pendrive-ról bootolni, az alaplap nem támogatja. USB-s merevlemezt látja, de arról sem akar bootolni, pedig azt állítólag tudna.


Lövésem sincs mi baj lehet, de alaplap bajnak tűnik. Hogy tudnám kideríteni mi a gond?



2013. szept. 29. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A BIOS látja a belső merevlemezed és a cd olvasód?

Elindul cd-ről a bootolás egyáltalán?

felpörgeti a lemezt? Kiírja, hogy "Cd-ről való inditáshoz nyomjon meg egy gombot? )

2013. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, már a biosban látszik mindkettő. Linuxoknál el is indul a live CD. Ja, külön szalagkábelen kábelen vannak, a HDD primary master, a CD secondary master.
2013. szept. 29. 13:29
 3/8 A kérdező kommentje:
A live CD-ről még a merevlemezt is tudom particionálni.
2013. szept. 29. 13:31
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen gépre max egy Windows 98 SE -t raknék fel, annál újabbnak semmi értelme nincs.


MÁS: Komolyan megéri kínlódni egy ilyen értéktelen hulladékkal, ami már netezésre se alkalmas?!

2013. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

80 eres kábelt használsz.

Ugyebár ennek színesek a csatlakozói.

Próbáltad már így?:

a szinek:

1 csat. kék alaplapba megy

2. csat szürke winchester (Slave)

3. csat fekete cd meghajtó (Master)


[link]

2013. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"megéri kínlódni egy ilyen értéktelen hulladékkal"


Szerintem tök jó móka egy ilyen régi gépet újra életre kelteni :D

Lehet rajta gyakorolni, elsajátítani a szerelés fogásait...

Más dologra már nemigen jó :D

2013. szept. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: Meddig indul el a gép? Ha beállítod a boot sorrendet , hogy az üres winyóddal induljon , és lehúzod a cd olvasót , kiírja , hogy nem talált rendszert?
2013. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most a HDD és CD a szalagkábelek végére kerültek, eddig csak az egyik volt így, mindkettő egyszerre nem. Ennek van jelentősége ha be vannak jumperelve? Ha cable select, akkor számít, hogy a közepén v. végén van, ez oké. De ha fixen slave/master a jumperelés, akkor úgy hittem nem számít.


Találtam egy XP CD-t. Meglepődtem amikor elindult és nekiállt telepíteni. Igazából linuxot tennék rá, mert gyorsabb és legális.

2013. szept. 29. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!