Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios update nem sikerült, és...

Bios update nem sikerült, és nem indul a gép mit tegyek?

Figyelt kérdés

Segítsetek.


Asus a7a133

1012-es biost tettem volna fel de nem sikerült. Nem akarom kukába dobni a gépet, mit tegyek.


Alindíttom, csak annyit csinál a gép h felpörögnek a ventik de se kép se hang


2013. szept. 26. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Az eprom nem ebred fell
2013. szept. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit tegyek?
2013. szept. 26. 23:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Ez egy régi alaplap, akkoriban maximum a Gigabyte csinált dual-bios lapokat. Elvileg ha szerzel egy ugyanilyet, akkor arról átforrasztva az EEPROM chipet meg lehetne csinálni, de egyszerűbb, ha keresel valahol egy másik K7-es lapot (ügyelve arra, hogy SD RAM-okat fogadjon).
2013. szept. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Komplikato ***** válasza:

Ilyen régi lapoknál szvsz nem volt forrasztva a Bios, simán erre szolgáló csipesszel ki lehetett venni és áttenni íróba ... le kell írni a chip pontos típusát (ha nem olvasható, lekopott, akkor keresni róla képet, leírást!) és felhívod a Mikronikát a Budafoki úton, megkérdezed mennyibe kerül az írás ha jó ez EEPROM és mennyibe kerül ilyen típus ha cserélni kell.


[link]

Sajnos a honlapjuk nem megy és ezt találtam csak.

2013. szept. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szombathelyi vagyok így a budapestre utazás felejtős szerintem.


Jut eszembe. Van nekem egy pci-os ISDN modem kártyám amin van (a nyákon, nem pedig a kinti részén a csatiknál) egy csatlakozó féle. Így belegondolva lehet h belemegy a cucc.


Szerintetetk lehetséges?

És ha bele megy lehet h írni is tudnék rá?

2013. szept. 27. 00:18
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:

Az eeprom írás sajnos nem ennyire egyszerű sajnos. (ugyan nem tudom hogy pontosan milyen kártyáról van szó de látatlanban kétlem hogy működik)

Nem csak az IC foglalat kell hanem a megfelelő elektronika is ami megírja és persze a program is amit bele írsz.

2013. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Az előbb felállva 1 perces néma csöndet tartozottam, azokért, akik kénytelenek még mindig értéktelen ezredfordulós számítógépekkel kínlódni.


A javíttatás gazdaságtalan, hisz az árából már működő Pentium 4 -es félkonfigot vehetsz (alaplap+proci+ram).

Marad az, hogy a hardverapro.hu -n keresel egy hozzád közeli személyt, akinek van eladó AMD K6 -os alaplapja 2 tábla tibi csokiért, mert többet úgyse ér.

2013. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősömnek lehet van egy ugyan ilyen foglalatú alaplapja. Utánna jár.


Lehet h ezredfordulós, de 2005ben is megállta volna a helyét a 2ghz-el és 1,5gb rammal és nvidia 6600 gtvel :D

2013. szept. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!