Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Core i7-es laptop processzort...

Core i7-es laptop processzort mire tudom kihasználni?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy iszonyú profi laptopot, legalábbis azt hittem, 4 magos i7-es processzor, 8 gb ddr3 ram, 2 gigás Nvidia Geforce GT 540M videókártya. Azt hittem, ezen aztán minden játék futni fog, de sajnos nem nagyon... Néha az az érzésem, hogy az öt éves gépemen lévő 9600 GT-s Nvidia kártyám erősebb, holott az csak 512 mb. Ha nem játékra, akkor mire használhatom ezt a laptopot? Minek ennyi ram, és ilyen kőkemény processzor, ha a videókártya nem bírja? Esetleg van valami program, amivel felturbózhatom a kártyát, úgy hogy még ne menjen tönkre? Tudom, laptopon a hőelvezetés néha nem könnyű.

2013. szept. 10. 15:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%
Mit segítsünk? Az előtt kellett volna kérdezned mielőtt bemész a szerelő bácsihoz akit csak a pénz érdekel.
2013. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Aknakereső.
2013. szept. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Rapid83 válasza:
100%

Helló: Mindenkinek


Először is a üzenem a sok,segítőkész embernek legközelebb inkább ne vegye a fáradságot ilyen oldalon írni.Mert ide csak azok valók akik segítőkészek!A kioktató és kritizáló emberekre nincs szükség!!!


Szóval...

Nekem is ilyen hardverek vannak a laposomban.Sok játék szépen fut rajta.Sokszor sajnos a gyári beállítás a processzorba integrált videóchipet veszi alapértelmezettnek.Ezét a kicsit komolyabb játékok el sem indulnak.Az nvidia vezérlőpultban megvan a lehetőség,hogy kiválaszd melyik legyen az előnyben részesített grafikus processzor.Válaszd ki a nagy teljesítményű nvidia processzort.Ezt megtudod tenni 3D beállítások kezelésében. +Ezen belül programbeállításokban minden programhoz külön külön is választhatod.


Ezek a játékok vannak nekem telepítve és gond nélkül futnak.-Unreal Tournament 3

-Counter-Strike Source

-Counter-Strike Global Offensive

-Call of Duty Modern Warfare 2

-Left 4 Dead

-Left 4 Dead 2

-Tom Clancy's H.A.W.X

Nem mai darabok lehet próbálkozni újabbakkal is de ez csak egy laptop tudása véges.Én vettem alá hűtést keveset segít a melegedésben.

2014. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 akikam ***** válasza:
Hát nekem ugyan ilyen van csak 2 magos procival és 630M videókártya de nem láttam még olyan játékot ami nem indult volna. esetleg nem fullon ment, A Progléma az lehet hogy nincs fent az Nvidia programja ami tartalmazza a játékhoz a cuccokat vagy a játék futtatásánál rossz videókártyát használ nekem is ezt volt a gond minimumnak elég a Itel HD Grapics és azzal is indította a játékokat. Át kell állítani hogy minél melyiket használja vagy használd csak a Nagy Teljesítményű GPU-T..
2015. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 iotorrent válasza:
hát... egykis portalanítás néha nem árt ha profi a procid
2015. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nos,inkább dolgozni. De a 2gb os vidi karinak semmi értelme elég 1 gb os bőven. 4 gb helyett mehet bele több sztem, min 8. Videó vágás, modellezés, minden 3d-s tervező program teljesen tökéletesen fut rajta. Játékra is tökéletes sztem, bár nemtudom mi az a játék aminek nem elég ez a konfig (legalább minimumon). Játékra mindenképp Nvidia GTX eseket nézz ki magadnak inkább, GT-s es el az életbe nem fogsz egy GTA 5 öt fullon nyomatni, nagyságrendbeli különbség van a GT és a GTX között.
2016. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!