Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez márkábòl az...

Merevlemez márkábòl az Intenso jò?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy 3 terràs külsö vinyot, és az Intenso Memory Center 3TB USB3 3,5 Zoll vinyot néztem ki.

Csak még nem igazàn hallottam a màrkàròl....

Jò? Vagy tanàcsot tudnàtok adni? Vagy 20+ évre kéne... Szinte csak fényképeket/videòkat -Emlékeket!- akarok tàrolni rajta. Ha megtelik, veszem a következõt... köszi Nektek



#emlék #TB #USB3 #tàrolò
2013. aug. 31. 22:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

20 évet nem fog menni, max ha nem használod

Intenso nem gyárt lemezt, valami nagyobb gyártó vinyója lapul az intenso külső házában.

2013. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Hát 20 éves viszonylatban nem bíznék meg merevlemezben (optikai lemezben meg pláne nem).
2013. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Teno ***** válasza:
60%

20év???? ez most a készátverés vagy mi?

20évvel ezelőtt azt se tudták h mi az h Terabájt, szóval ha egyáltalán működni fog ez a vinyód, akkor is addigra már egy darab kép se fog ráférni....de persze senki se jós, szóval azt se tudhatjuk h 2év múlva mi lesz, nem h 20év :DD

2013. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Keress valamit amiben Seagate lemez van, azok elég megbízhatóak hosszú távon is.
2013. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Dehàt egy ismerosnek van egy 12 eves p3as gepe, abban egy 20 gigas winyo van, es meg ugy megy mint ujkoraban... azthiszem Quantum Fireball AS20.

Szoval a Seagate jobb lenne? Az a parezer forint mar nem szamit...

2013. aug. 31. 22:40
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

"Csak még nem igazàn hallottam a màrkàròl.... "

A belsejében egy 3 TByte-os Seagate lemez foglal helyet:

http://www.youtube.com/watch?v=HJna7D_LdfI


"Vagy 20+ évre kéne... Szinte csak fényképeket/videòkat -Emlékeket!- akarok tàrolni rajta."

Az adatbiztonság alapja a replikáció és a folyamatos frissítés - tehát sorozatosan mindig több helyre kell replikálni az adatokat. És ezek a helyek fizikailag is eltérjenek egymástól (ezt nevezik szaknyelven off-site backupnak).

2013. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem meg van ismerősöm, akinek 5 év után tönkrement a HDD-je, illetve nekem is behalt egy 2.1 GB-os Seagate (15 éves!) álltában. Nem lehet erre alapozni, nincs is rosszabb, mint a hamis biztonságtudat.
2013. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes egyébként megnézni a Kürt Zrt. munkatársának előadását:

http://www.youtube.com/watch?v=KcA4COxBneU

minden merevlemez tönkre megy egyszer, szóval nincs örökéletű merevlemez.


Mint mondtam: replikálni és a replikált adatokat adott időközönként frissíteni. Az igen fontos dolgokat kinyomtatni/filmre vinni.

2013. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Tanácsosabb lenne 4-5 évenként új vinyót venni.

Adattárolásra meg WD Green vinyót ajánlom.

2013. aug. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

WD Green 1 Terabájtos vinyóval már szívtam, pedig csak fontos adatokat (szerencsére azoknak a replikációit) tároltam rajta és jó minőségű házban tanyázott, rezgésmentesen volt rögzítve, a porszűrős beszívó venti hűvösen tartotta és Seasonic beles tápról volt etetve. Mégis meghalt kb 1 évesen. Gariban cserélték ugyan, de ha elvesztek volna a családi fotók, akkor nem lett volna nagy vigasz az új vinyó.

Igen sosem lehet tudni, hogy az adott egység mennyit fog menni...2 évet? 5 évet? 10 évet vagy esetleg 15-t? Én egyébként inkább cserélgetem a fontosabb vinyóimat kb 3 évente, nem várom meg míg betojnak (bár néhány alkalommal így is sikerült gyorsan tönkremenő darabokba ütköznöm, érdekes módon a Samsungokkal jó tapasztalataim voltak, bár most itthon 4 vinyóból 1 Samsung van és 3db WD).

2013. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!