Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik jobb táp márka az...

Melyik jobb táp márka az akyga vagy az M-tech?

Figyelt kérdés
igazábol van egy 420-as M-tech tápom és egy 420-as akyga is az m-tech az nem tudja kipörgetni a videókártyám (ati radeon hd 2900xt) sztem az akyga is kevés lenne hozzá vki irja légyiszi hogy minimum mekkora kéne meg hogy addig melyiket használjam.
2013. aug. 29. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Egyiket se használd.Vegyél egy megbízható FSP vagy Chieftec tápot.

[link]


Például ezt.Ezzel nem lesz bajod.A tápoknál pedig a márkát kell nézni.Sokan ezt nem értik meg.Csak azt nézik hogy hány wattos aztán meg tönkre vágja a gépet.

2013. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"A tápoknál pedig a márkát kell nézni.Sokan ezt nem értik meg"

Tápoknál a pontos típust kell nézni mert márkán belül is van bőven szórás... sokan ezt nem értik meg.

2013. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Persze...Akkor nyugodtan vehetsz Codegent is.Akkor ott is van a márkán belül szórás.Biztos ott is vannak tökéletes tápok a te elméleted szerint.


Nagy általánosságban igaz az, hogy vannak kerülendő márkák.Például:Codegen,Mercury,M-tech stb.

De viszont nagy általánosságban igaz az,hogy vannak gyártók amelyeknél a legtöbb táp minőségi.Például:FSP,Chieftec


Az megint igaz, hogy a típust is kell nézni, mert nem mindegyik tápnak van minőségi belezése.Vagy vannak szériák amelyek nem olyan jók.


De ugye mindig először a márkát nézzük és aztán a típust.Mindkettő fontos.

2013. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Persze...Akkor nyugodtan vehetsz Codegent is.Akkor ott is van a márkán belül szórás.Biztos ott is vannak tökéletes tápok a te elméleted szerint. "

Nem, az én elméletem nem ezt mondja ki. Olyanra nem vonatkozik amit nem nevezhetek tápnak. de pl jó példa a TT. Van solytech belsős vacakja is, meg felsőkategos CWT belsőse. a kettő között a difi kegyetlen nagy, ergo csak márka nem mond semmit.


"De ugye mindig először a márkát nézzük és aztán a típust.Mindkettő fontos."

Miért lenne? LC Powernél is van néhány normálisa CWT beles darab, akkor rohadtul nem fog érdekelni maga a márka, ha azt nézem első körben már el is kéne ítélnem a logikán elindulva.

2013. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A Codegen is tápegység.Hiába nem teljesíti a felhasználók által elvárt követelményeket.Attól még tápegységként árulják.LC Powert meg én nem nagyon vennék.Nem tanácsos a tűzzel játszani.A Codegen között is van olyan a bírja egy pár évig aztán meghal és viszi magával a gépet.De tudod ami minőségtelen volt az sosem lesz jó.Kutyából nem lesz szalonna.Vacak tápból nem lesz jó táp.Hiába LC Power.A belezés is egy dolog.Még a jó belezésű tápok is elromolhatnak.Viszont egy minőségi márka nagyobb biztonság érzetet ad a vásárlónak.Erre akartam kilyukadni.Egyébként meg mindenki azt vesz amit akar.Én nem szólok bele.Lehet kísérletezni mindenféle táppal.Majd elválik melyik bírja.....
2013. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"A Codegen között is van olyan a bírja egy pár évig aztán meghal és viszi magával a gépet."

És bőven akad olyan is ami simán kiszolgálja teljes idő alatt a gépet. A kodegány stb. gyűlölet jóval jobban túl van spilázva mint jogos lenne, rengetegeknél probléma mentesen üzemel, de ezenfelül még nem mindig teljesíti amit kell. Nálam amíg nincs meg tutira ami rá van írva, addig nem táp.


"De tudod ami minőségtelen volt az sosem lesz jó.Kutyából nem lesz szalonna.Vacak tápból nem lesz jó táp.Hiába LC Power"

Máriám. CWT-ről volt szó, nekem tökmindegy milyen csomagolásban kapom.


"A belezés is egy dolog.Még a jó belezésű tápok is elromolhatnak"

nem mondod?


"Viszont egy minőségi márka nagyobb biztonság érzetet ad a vásárlónak."

Tegyük fel áttervezés nincs az alapról, ergo ugyanazt a a CWT-t kapom Corsair meg Lc Power kiadásban, nekem baromira mind1 a körítés.

2013. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 BM-Striker ***** válasza:

Az se mindegy, hogy milyeb CWT belső, pl. Egy Chieftec GPA-400S8 össze sem hasonlítható egy BPS-400S2-vel, pedig mida kettó CWT belsős.



Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy egy FSP Hexa ugyanolyan jó mint egy Aurum meft midkettő FSP belsős.



Ekkez a vga-hot kell egy jü minőségű 400-500w-os táp, aminek legalább egy 18A-es 12v-os ága, vagy 30A-es ha ha egy ágas táp.



Amit minimálisan ajánlanék ehhez a kártyához, egy Chiftec CTG-500 vagy egy Corsair CX430 Bronze.

2013. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BM-Striker ***** válasza:
*Chieftec CTG-500
2013. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Az se mindegy, hogy milyeb CWT belső, pl. Egy Chieftec GPA-400S8 össze sem hasonlítható egy BPS-400S2-vel, pedig mida kettó CWT belsős. "

A lényeg az egyezőn volt. Onnantól már a pontos típusa lényegtelen, a lényeg, hogy a nagy márkában meg a szarban is egyezik(még ha pufp akkor is). de az LC Powernél az arkangel, hyperion, Monolith X a közép/felső katból kapott, pontos típusra már nem emlékszek, aki akarja kukázza elő, francnak van kedve.

2013. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék hogy nyugodtan lehet szar minőséget venni meg kísérletezni az LC-Power féle szeméttel.Csak ne csodálkozz ha hazavágja a gépet.Az ilyen minőségtelen rizsfelfújt tápokat kerülni javallott.Akármilyen "minőségi" belezésű.Azon se lepődnék meg ha gagyi tápba rakott jó minőségűnek mondott belezés is ugyanolyan szar lenne.Tudjátok manapság minden a marketingről meg a pénzről szól.Azt hiszed az LC-Power nem adja el neked a tápot egy hamisított belezéssel?Valószínűleg a CWT belezésnek csak a hamisított változatát kapod.Amivel megint lesz valami bökkenő.Persze kivételek vannak....


Egyébként emlékszem, hogy régebben kijöttek minőségi Codegen tápok.Az áruk olyan 10k körül mozgott.Csupa-csupa jót olvastam róluk az adott cikkben.,,Hogy ilyen meg olyan minőségi belezés meg kábelezés.Minőségi anyag... "

Aztán már egy-két hét múlva vitték vissza őket.Tudod miért?Mert nem adtak le elég áramot.Ugyanúgy mint a régebbi társaik amelyek állítólag szintén "minőségi" tápok.A Codegen utálat pedig valós.Nemhiába fúj rá több százezer ember.Sokan megjárták már vele.Én csak csendes gyilkosnak hívom,mert szépen csendben teszi tönkre a géped.Persze van egy-két ritka darab ami tovább bírja.De az ritka.Na meg persze nem egy i7-es vagy FX6300-as konfiggal bírja addig.Egy P4-el talán elbánik.Van rá úgy 3-6 % esély.

2013. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!