Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baja lehet a Külső HDD-m nek...

Baja lehet a Külső HDD-m nek ha a ventilátort rá rakom? Mi a véleményetek a külső hdd-m ről? (És egyéb kérdések is vannak)

Figyelt kérdés

[link] ez lenne az. Neve LACIE Hi-Speed USB 2.0 de a programom szerint Samsung HM320 II az hogy? És vélemény a HDD ról.


Használt vettem a külső hdd amely kondíciója 93 % os. Működés ideje csak 10 nap és 12 óra, az nem kevés, hogy 7 %-ot eset ennyi idő alat?


És Találtam két ventilátort a nagyobbik alá tettem a kisebbet felé, az érdekelne hogy baj hogy nem hagytam ki nekik rést? Vagy lesz baja tőle? Tudtomal a mágnes káros a HDD-ra. Ja ha és ki hagyok kb 2 centit akkor 34, de ha nincs kihagyva akkor 33, az érdekelne van valami baja ha nincs kihagyva? sajna a hdd burkolatán nincs kivezető nyílás vagy valami. Ja és venti nélkül 38 fok 2 óra használata után.(csak letöltöttem egy játékot) Szerintetek hülyeség az egész?



2013. aug. 18. 15:48
1 2
 1/15 anti paladin ***** válasza:

A 38 fok teljesen jó hőmérséklet, nem kell rá az a venti.

A vinyók mágneses úton tárolják az adatokat, egy mágnessel akár a teljes adatállomány is kinyírható.

10 nap alatt 7% nem túl jó. A progi amivel nézted, listázza a hibajelenségeket, utánajárva meg tudod nézni mi miatt csökken a kondíciója.

A külső ház gyártójának a neve a Lacie és azért van benne samsung vinyó mert összesen három cég gyárt vinyókat, a Samsung, a Western Digital és a Hitachi. (Plusz egy indiai cég, Kgst talán, erre nem esküszöm meg)

2013. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És mit tehetek vele? Most fogom kipróbálni a HDD Regenerator 1.71 hátha segít. Vélemény a programról?

Ja és a ventiket meghagyom és kellemes 34 fokra beállíttattam :). Van valami hogy megcsináljam a kondíciót?

Kösz előre is.

2013. aug. 18. 18:08
 3/15 anti paladin ***** válasza:
Programokkal nem fogod helyre hozni a vinyót, a kondíció csökkenése fizikai károsodás miatt van.
2013. aug. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anti paladin ***** válasza:
Például bad sector-ok elszaporodása, az olvasófej gyakori alaphelzetbe állása stb. Erről bővebb infót a program alapján guhlival gyűjthetsz.
2013. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

aha, akkor most mit tegyek?

végül is én csak arra használom hogy játékokat rátöltsek és teszem fel xbox ra. Kb meddig fogja bírni? ha használom rendszeresen és ha csak arra használom hogy a játékokat felmásoljak és kész. jó lenne 2-3 évig bírná. azt írja hogy több mint 1000 nap van hátra.

Vagy passzoljam el és vegyek újat?

2013. aug. 19. 08:38
 6/15 anti paladin ***** válasza:

Nem igazán lehet megmondani, hogy meddig fogja bírni. Lehet egy hónap de lehet akár egy év is, totál lutri.


Nem tudom mik az anyagi lehetőségeid, egy új vinyó kb. 11e-ért kapható. Használtan kb. 3-5e-ért lehet továbbadni rajta, már ha el tudod adni. Ha a helyedben lennék, addig használnám amíg meg nem adja magát, közben gyűjtögetnék egy másikra. Természetesen semmi pótolhatatlan, fontos adatot ne tarts rajta.

2013. aug. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát semmi fontos adat nincs rajta. Én csak azért vettem hogy játékokat rá töltsem és onnan a xbox ra.

Tegnap futtattam a HDD Regeneratort 45 percig és már is 1% jobb lett 12 szektor helyet már csak 10 volt. Ma is futtatom de ahogy számoltam mindvégig fut az 20 óra :D nem lehet ezt leállítani és holnap folytatni?

2013. aug. 19. 14:07
 8/15 anti paladin ***** válasza:
Nem tudom, soha nem használtam ilyesmit.
2013. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát talált 10 gyenge szektort szerintem a maradék volt :D de késő este kiderül hogy használt-e valamit :D
2013. aug. 19. 17:22
 10/15 A kérdező kommentje:
Hála a HDD Regenerator :D most már 100%-os a kondíció :D
2013. aug. 19. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!