Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Probléma a videokártyával?...

Probléma a videokártyával? (az amd driver képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt / A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt)

Figyelt kérdés

Nos, valójában egyfajta megoldást is adok a kérdésemhez, viszont szakszerű/hatékonyabb módszereket és tippeket szivesen várok! Olvastam fórumokon a probléma után, hihetetlenül sok ember panaszkodott már erre a hibára. Rengeteg dolgot kipróbáltam: tisztítás, kártya tesztelése másik PC-ben, kismillió fajta driver, etc. Semmi sem segített, egészen a mai napig. A megoldáshoz a következők a teendők:

Készíts egy .reg fájlt, a következő tartalommal:


Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]

"DxgKrnlVersion"=dword:00001052

"TDR_DEBUG_MODE_IGNORE_TIMEOUT"=dword:00000001

"TdrDelay"=dword:00000010


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\DCI]

"Timeout"=dword:00000007


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\MemoryManager]

"Period.EnableEvictionThresholdForWrite"=dword:00000000


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\TdrTestMode]

"TDR_DEBUG_MODE_IGNORE_TIMEOUT"=dword:00000001


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers\UseNewKey]



(... aki nem tudná, .reg fájlt készíteni mindössze annyi, hogy csinálsz egy új szöveges dokumentumot, megnyitod, belemásolod a fenti tartalmat, lemented, majd pl. Total Commander segítségével megváltoztatod a kiterjesztést .txt -ről .reg-re.)

...majd egyesítsd (jobb klikk / egyesítés), aztán tolsz egy resetet a gépnek, s ha minden igaz, nem szabad hogy találkozz többet a hibával. Ati HD 5670 esetén nekem működik. Viszont az oldalon, ahol találtam ezt a módszert, az állt, hogy nVidia és még más egyéb vidikártyák esetén is működnie kell. Hátulütője nem tudom van-e a módszernek, ahhoz már nem volt türelmem hogy utánanézzek, aki biztosra akar menni, az tegye meg. Nem garantálom hogy mindenkinek beválik, mert ha jól tudom, akkor hasonló hibaüzi jön elő túl kis táp vagy bármilyen probléma esetén, aminek következtében a vidikártya nem kap elég feszkót.

Majd legyetek szívesek visszajelezni működött-e vagy sem!

(Adminoktól pedig kérném hogy ne töröljék a kérdésem, azon okból, hogy egyfajta választ is írtam egyben, a célom az volt vele, hogy mielőbb találjanak a nem túl PC-szaki emberek is megoldást, mert a szakfórumokon olykor belefárad az ember 1-1 válasz megtalálásába, topic-on belül meg +kérdések, jajj, szörnyű... szóval remélem így egyszerűbb lesz mindenkinek :) köszönöm)



2013. júl. 17. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Köszönjük.

Nekem egy radeon HD 7770 OC változat (Overclocked) csinálta, de miután visszavettem 50-50 MHz-el az órajeleket megszűnt a hiba....

Mindenesetre kipróbálom

2013. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Köszi! Ez volt az egyetlen jó megoldás. Azt hiszem:D Eddig legalább is nem tapasztaltam problémát...
2013. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
leírod nekem pontosan h hogy kell :) pl: GraphicsDrivers/ TdrDelay 10
2014. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 PixelGamer válasza:

"Nem lehetett importálni a következőt: [Itt a .reg file helye]. A megadott fájl nem beállítás jegyzéki parancsfájl.

A beállításszerkesztőben csak bináris beállításfájlokat importálhat.

2014. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 geri28abc válasza:
És ez biztonságos??, mert nekem olyat hoz ki hogy törölheti vagy módosíthatja az összetevőket amely meghibásodást okozhat
2015. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nekem nem működött, ugyanúgy rossz...
2015. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 14csab válasza:
valaki kicsit pontosabban leirná h kell egyesiteni?
2016. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Spisák Márk válasza:
nekem se működött de köszi azért az egyesítés a megnyitás helyén van :D legelső :D énse találtam
2016. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
egyesítésnél milyen helyet kell megadni?
2016. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!