Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szabad egy gépnek...

Mennyire szabad egy gépnek melegednie, ez már túl meleg?

Figyelt kérdés

Ha huzamosabb ideig játszok akkor a proci és videókártya felmegy akár 70 , hdd meg 40 fok ig is. Ez már kicsit sok nem?

Pedig a procin arctic freezer 13 hűtő van


proci: amd fx 8120

vga: sapphire hd7870

hdd: hitachi


viszont nem hallom h felpörögnének a ventillátorok, mintha mindig ugyanazzal a sebességgel pörögnének, mivel tudnám esetleg a sebességet növelni?


2013. júl. 6. 22:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hülyeség,annak a hűtőnek passzívan 60 fok alatt kéne tartani tuningolva is.


Töltsd le:

Prime 95

CPU-Z

Speedfan


Speedfan,CPU-Z megnyit,Prime 95 elindít,közbe CPU-Zvel figyeled az órajelet,és a feszültséget,a Speedfan-al meg a hőmérsékletet.

Itt kérdezném meg,hogy te kupakhőt,vagy maghőt néztél?


Aztán ha valami brutális feszültséget kap,akkor BIOS-ban Turbo Mód kikapcs,feszültség visszavesz.


De először a Prime 95

2013. júl. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

akkor megcsinálom a tesztet de szerintem már csak holnap

amúgy itt egy kép az értékekről, ezzel a programmal szoktam mérni játék alatt a dolgokat ha esetleg ez mond valamit:

[link]

2013. júl. 6. 22:44
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon magasak!
2013. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

asrock extreme tuning utilityt tedd fel, nekem fx-8320, asrock 970 pro3 meg 7850.

proci 4ghz-n megy gyári hűtővel, 60 fokot(0,5 ghz tuning/mag)

videókártya zafír van, az is tuningolva olyan 86 fokos, de 30%-os teljesítményjavulással

na ezzel az axtu-val tudod állítani a ventiket, meg mindent, naggyon jó kis progi

én is ezzel állítottam be

2013. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
és ez jó az én lapomra is?:D
2013. júl. 26. 12:55
 16/16 A kérdező kommentje:
letöltöttem és jó, köszönöm szépen!
2013. júl. 26. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!