Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szabad egy gépnek...

Mennyire szabad egy gépnek melegednie, ez már túl meleg?

Figyelt kérdés

Ha huzamosabb ideig játszok akkor a proci és videókártya felmegy akár 70 , hdd meg 40 fok ig is. Ez már kicsit sok nem?

Pedig a procin arctic freezer 13 hűtő van


proci: amd fx 8120

vga: sapphire hd7870

hdd: hitachi


viszont nem hallom h felpörögnének a ventillátorok, mintha mindig ugyanazzal a sebességgel pörögnének, mivel tudnám esetleg a sebességet növelni?


2013. júl. 6. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Proci felmegy 70 fokra?
2013. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A CPU marha sok.
2013. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

most 72 fok-ig felment..de ha nem terhelem akkor meg 24 fokig lemegy..nem értem..

Procihűtőt nem lehetne kicsit felpörgeni valahogy?

2013. júl. 6. 22:19
 4/16 anonim ***** válasza:

Eléggé sok! Nézd meg a BIOSban az AMD cool and quiet engedélyezve van? (ha nem akkor állandó sebességgel forog a ventilátor) Pl. Asrock n68c-gs fx alaplap BIOS-ába meglehet szabni milyen gyorsan forogjon a proci ventilátora.

PL ASUS Smart Doctor(csak win xp-n megy jól, mindenképp kell hozzá ASUS gamer OSD, windows 7-en hogy nedobja az eio.dll hibaüzit felkell rakni az ASUS Turbo Gear Enhanced VGA-t), EVGA Precision X el lehet a videókártya ventilátorát szabályozni

2013. júl. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha nem hűl le 50-60 fokra akkor ne várd a géped hosszú élettartamát, akkor cserélni kell a hűtőbordákat(coolereket)
2013. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva,főleg azzal a hűtővel.


Terheld le Prime 95-el,és nézd meg milyen feszültséget ad a procinak CPU-Z vel.

2013. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt> ASUS smart doctor nem megy windows-8 on !!!
2013. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A Hdd-nek nem árt egy ventilátort beszerelni a gépház elé, általában van hely neki.
2013. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ashrock 970 extreme 4 lapom van, ott mit kéne csinálni? bocsi de nem nagyon értek az ilyenekhez

a teszt az mennyi ideig tart kb?

2013. júl. 6. 22:31
 10/16 A kérdező kommentje:
igen ventilátor beszerzésére én is gondoltam, amint lesz rá pénz, most jelenleg csak 1 van hátul de mindenképp beszerzek majd párat föleg hogy a ház is olyan hogy van rajta csomó ventihely, de nem tudom hogy az mikor lesz pénz, úgyhogy az még várat magára
2013. júl. 6. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!