Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Brutálisan melegszik a gép, help?

Brutálisan melegszik a gép, help?

Figyelt kérdés
Asus P5QL-SE alaplap, Intel Core 2 DUO 2.8GHz proci, 2x1GB ddr2 800Mhz Kingston ramok, Hitachi 320Gb sata 2 hdd, LC-Power 400-as táp.. van egy 12v-os házhűtésem ami fentről hűti a gépet, és egy 12-es ami a gép hátulján kiviszi a meleg levegőt, a videokártya hűtőbordás, procinak is saját hűtése van még is a GPU átlag 78-85 fokos, a CPU 58-70 között, AUX ami most vagy alaplap vagy cpu akar lenni nem vágom az 66-68 fok között szokott lenni ebben az itélet időben! A többi hardver érték a speedfan és az everest szerint normális! Szerintetek mit csinálok rosszul? Miért melegszik ennyire? HELP!

2013. jún. 22. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is! NYÁR VAN, másodszor: Ház oldala le és meg kell nézni mennyire poros a gép, ha nagyon poros szépen ki kell takarítani + újrapasztázni sem árt Coolink ezüst paszta 500Ft. Meg érdemes ilyenkor a ház oldalát leszedve tartani, nem főnek meg az alkatrészek.
2013. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Goofre ***** válasza:
Ha lehetséges rakj a gép elejébe is ventiket, és ha tudsz adj plusz feszültséget a ventilátorokra, hogy gyorsabban pörögjenek. Az előző váloszolóhoz hasonlóan csináld úgy ahogy én: gépház le, és kellemesebb a gépnek. Csak gyakrabban kell emiatt takarítani a por miatt.
2013. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A gépzház mindkét oldala levan véve, a faltól ami egyébként jó hideg 10 centire van, tnap portalanitottam.:/ Az alaplap például annyira forró h hozzá se érek de már kigyullad az ujjam tőle..:D Ujra pasztázni csak a vidi kari hűtőbordáját kell nem? Az az igazság, hogy már nem tudom mikor pasztáztam utoljára, lezet tényleg nem ártana... aláltam itthon még egy 12-es ventrit azt berakom a ház elejébe, de még ahhoz is vennem kell egy 3pin-molex átalakitót, mert az alaplapomon csak 1 3pines csati van a másik is molex. Valami ötlet vagy tanács ezzel kapcsolatban, hogy mire érdemes még odafigyelni? Egyébként ez egy 6éves konfig már, egészen tavaly nyárig nem voltak ilyen tulmelegedési problémák, addig még külön ventillátorok se voltak a gépbe! Gondolom az idő vasfoga, és az egyre jobban forrósodó időjárás...
2013. jún. 22. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!