Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnét tudhatom, hogy nekem...

Honnét tudhatom, hogy nekem hány W-os táp kell?

Figyelt kérdés
A proci még elmegy, a memória pár V, de mondjuk, honnét szedhetem le, hogy x alaplapnak mennyi W kell, egy y vidikari társaságában?
2013. jún. 20. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pontos konfig?
2013. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd le a konfigodat.
2013. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nincs konfigom, illetve nem az a kérdésem, hogy az én konfigomhoz mennyi kell, hanem ha össze akarok állítnai egyet, akkor miből vegyem le a pontos értékeket? Írja gyártó oldalon, vagy valahol? Mert én nem találtam nagyjából semmit, vidikari, alaplap, HDD meg optikai meghjatók fogyasztásáról..
2013. jún. 20. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A két legnagyobb fogyasztó a VGA és a proci.

Ezek terhelik a 12V ágat.


Ezek fogyasztását úgy tudod meg,hogy beírod a gúgliba

"xy VGA tdp"

"xy CPU tdp"


Illetve CPU fogyasztását gyártói oldalról.

VGA gyártói oldala hülyeséget ír.


De ezzel mire mész?

Honnan tudod meg ebből hogy neked milyen táp kell?

Sehonnan....

2013. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez tény, mivel a csatlakozással is tökölni kell egy ideig, mire kiválasztom, hogy melyik az a táp, amelyik mindenhez ad áramot, de ne is legyen már az, hogy most összeraktam egy 100k-s konfigot mellé egy 600W-os táppal, közben meg elég lett volna a 400W is... Pluszba sosem árt menni, nem jó az, ha leég a gép, de ne álljon az a 200W kihasználatlanul, csak pénz pocsékolás nem?
2013. jún. 20. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell megérteni.


Hozzáértés,és megfelelő utána keresgélés nélkül semmit nem mond a tápra írt érték.


Ismerni kell a 12V ág terhelhetőségét,mert ez a lényeg.


Egy minőségi 400-as táp erősebb mint egy noname 600-as.


Meg ismerni kell a belsőt,mert ez a legfontosabb.


Nem véletlenül nem szereti senki ezeket a kérdéseket,mert tudjuk,hogy önállóan kicsi az esély a megfelelő táp kiválasztására.

2013. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2013. jún. 20. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!