Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnét tudhatom hogy pisi...

Honnét tudhatom hogy pisi vagy hüvelyváladék van a bugyiján 4 éves lányomnak?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem sárga foltot a bugyiján aztán megfigyeltem, mindig csak éjszaka van, reggelre meg is szárad, de elég sárga. Ebből azt gondolnám álmában befolyik egy kis pisi. Elég sokat iszik este és nem ébred fel pisilni. Viszont ez a megszáradt folt elég kemény, emiatt arra gondoltam, hogy valami nőgyógyászati probléma, sűrűbb folyás lehet, de akkor viszont nem csak éjjel lenne ugye? Hogyan állapítsam meg még?

2013. jan. 3. 09:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Orvoshoz félve viszem mert mindig tele van betegekkel a váró. Persze előbb-utóbb el kell vinni ha kiderülne hogy nem pisi és nem múlik a folt.
2013. jan. 3. 09:44
 2/7 Golan Trevize ***** válasza:
Milyen szaga van?
2013. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs nagyon szaga. Jó hogy kérdezed, a pisinek ugyebár lenne szaga, akkor lehet hogy folyás :-(
2013. jan. 3. 09:53
 4/7 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nem biztos, a megszáradt pisinek sincs feltétlenül szaga, és az is lehet kemény folt.

Ha napközben nem lesz egyáltalán nedves a bugyija, akkor sokkal valószínűbb a pisi.

Viszont ha nem bepisil, hanem csak szivárog, miközben alszik, akkor az lehet olyan probléma is, amit orvosnak is látni kell.

2013. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pisi nem hagy annyira sárga nyomot. Inkább folyásra gyanakodnék. Óvodai vécében, úszodában könnyen el lehet kapni gombás vagy bakteriális fertőzéseket. Nekem is volt ilyen problémám ennyi idős koromban, anyu mondta. Kaptam rá valamilyen cseppet meg kenőcsöt.
2013. jan. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak volt hasonló problémája többször is, bár neki a nappali bugyin volt a folt estére. Kamillás ülőfürdőt javasolt a gyermekorvos, kb 4 napig reggel-este csináltuk, utána megszűnt a probléma. Ült a lavornyi meleg kamillafőzetben (persze leszűrve), és közben nézte a mesét a tévében, vagy lapozgatta a mesekönyveket. Egy idő után nagyon szerette ezt a programot, akkor is kérte volna, amikor semmi baja sem volt. :) Sajnos van, aki hajlamosabb az ilyen jellegű "nő"gyógyászati problémára.
2013. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs pisi szaga, akkor a biztonság kedvéért jó lenne megkérdezni a gyerekorvost. :)
2013. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!