Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor igya este a tejet...

Mikor igya este a tejet legkésőbb, ha reggelre mindig csurom pisi, átázik?

Figyelt kérdés
Egészen a múlt hétig az ágyba kapta még a tejet fürdés után 21 hós kislányom. Nagyon sokszor van átázva reggelre, mert még többször fel is kell éjjel inni. De a múlt héten hányt egyik este és jó pár napig nem kapott este tejet (meg egyáltalán nap közben sem). Ugyanúgy kelt éjjel többször inni, viszont reggel alig volt valami a pelusban. Most már jól van és megint igényli a tejet. El tud nélküle aludni, de nehezebben. Mikor igya este a tejet, hogy fürdésig még kipisilje biztosra? 6-fél 7 fele vacsorázik. 8kor fürdik és fél 9kor kapta mindig a tejet. Ha 6kor eszik és iszik 1 bögre tejet, akkor 2 óra alatt biztos kipisili. De van h megszólal 8 előtt h éhes. Ilyenkor nem kapott már semmit, mert jött a tej. Jól kéne laknia egész éjjelre 6kor? Vagy azért alszik el tej nélkül nyugtalanul, mert éhes lenne? Próbáltam fél 8kor tejet adni neki, de azt még ugye nem pisilte ki fürdésig, reggelre megint csurom pisi volt.
2012. dec. 6. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem rossz a logikád :)

egy pohár tejtől nem ázik át a pelusa, a 6 óra vacsi meg nagyon korai, hogy lefekvéskor ne legyen már éhes, így akkor kéne kapnia a tejet.

na de azt írod, hogy éjjel többször kel inni, nyilván akkor azért ázik át a pelusa, arról kéne leszoktatni. tekerd lejjebb a fűtést és kapcsolj hidegpárásítót, próbálj rájönni mitől szomjas éjjel és iktasd ki

2012. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Este nyugodtan adhatsz neki közvetlenül lefekvés előtt is tejet, attól nem fog teli lenni a pelus. Bár attól függ, hogy milyen pelust használsz, az is lehet, hogy valami erősebb nedvszívó pelust kéne használnotok. A gond ott van, hogy éjjel is többször felébred inni, akkor is megy a folyadék és persze, hogy telítődik a pelus. Amúgy ha már úgyis ébred, akkor éjszaka egyszer ki is cserélhetnéd a pelust és akkor reggelre nem ázik át.

De nem bántásképp, de szerintem ennyi idősen már az egész éjszakát evés és ivás nélkül ki kéne bírnia, bár minden gyerek különböző, vannak akik ennyi idősen is igénylik mondjuk az éjszakai evést, de azért hogy egész éjjel többször iszik, azt szerintem meg kéne valahogy szüntetni.

Egyébként nem lehet, hogy 21 hónaposan már nem elég laktató neki estére a tej, valami szilárdabb, táplálóbb ételre volna szüksége és akkor nem kelne fel? Mert az is lehet, hogy éhes és nem szomjas, csak adsz neki inni, neki meg azzal telítődik a gyomra, de jól nem lakik vele.

Én próbálnám a helyedben úgy csinálni, hogy mondjuk 7-8 körül szilárd étel, aztán lefekvés előtt a tej és lehet nem ébredve fel inni.

Vagy lefekvés előtt szilárd étel és víz, tea vagy gyümölcslé és a tejet egy másik időszakban.

2012. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Van még 1-2 dolog ami bonyolítja a dolgot. Nem ehet közvetlen lefekvés előtt vagy 7 körül már, mert többször volt h megitta a tejet és hányt. Refluxos volt kezdetektől, elég könnyen hány sajnos. Így muszáj hamarabb etetni, hogy idő teljen el a vacsi és a tej között.

Szerintem normális ha ébred éjjel, elég sok kérdést olvasok itt, hogy nála idősebbek is kelnek még éjjel. Van h 1× kel, van h 3× és iszik pár korty vizet, ennyi. Mondom, ha nem iszik meg 2 dl tejet az ágyban, szinte semmi nincs a pelusban reggel.

Egyébként nagyobb az orrmandulája, nyitott szájjal alszik, kiszárad a szája, valószínűleg ezért kel fel inni. Már jártunk vele dokinál emiatt. Kicsi még a műtéthez. Nem tudnak ezzel mit kezdeni, hogy emiatt sokszor kel.

2012. dec. 6. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pedig ne estére adj neki tejet.

Lehet furcsa, de ahogy bevezettem a tejet a kisfiamnak annak idején és soha nem vacsorára adtam neki. Én mindig reggel adom neki a tejet, vagyis én kakaót adok neki, a többi tej alapú táplálék pedig uzsonnára van vagy a napnak más időszakában. És este mindig szilárd ételt adtam és adok a fiamnak. Kenyér, felvágott, főzelék, eleinte még mikor kapott tejpépet, akkor azt vagy bébiételt, utána ivott annyi folyadékot, amennyit igényelt és aludt reggelig.

Ha pár kortyot iszik és a mandulájából kifolyólag, az nyilván érthető.

Szerintem tényleg más időben add neki a tejet.

2012. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ő is szilárdat vacsizik, csak ő 6kor. Hát nem tudom hogy kéne variálni, mert akkor a délutáni alvás utánra 3 étkezés lenne. Mert ha felkel eszik valamit 3 körül, ez az uzsonna. És így 6 körül vacsizik. Fél 9kor meg volt a tej. De 6tól nem tudom kibírja-e reggelig, bár elég keveseket szokott ő enni. Reggel sem kopog a szeme az éhségtől.

A pelus mérettel egyébként biztos baj van, Pampers 4es. De ő már 12,5 kg. Meg azt hallottam a Pampers-nél vannak jobb nedvszívóak is. Ha elfogy más márkát veszek és 5öst. Úgyis szinte csak éjszakára kell pelus.

A tejet megpróbálom elrakni máskorra, bár én úgy tudom h napi 2 pohár ajánlott. Eddig reggel-este ivott, viszont reggel már nem kívánja, elég sokszor kihagyja. Próbálom délelőtt kínálni, de akkor sem. Lehet az uzsonna után 5 körül kéne próbálnom és akkor kibírná mondjuk 7ig és akkor lenne vacsora.

2012. dec. 6. 20:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, én nyomtam neked 1 zöld kezecskét, mert segíteni akarsz nekem, ezt megköszönöm. Nem én pontoztalak le! Üzenek annak aki lepontoz, h inkább hasznosan szóljon hozzá a kérdéshez, mint h más segítő válaszát véleményezi :(
2012. dec. 6. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyunk 18 hós kisfiammal. De nálunk nem az esti kakaó miatt pisil, hanem a sok éjjeli ivástól.

Vele alszom én is egy szobába, és én is iszom akkor éjjel, amikor ő. Cserélem is a pelust 2-szer. Én is pisilni járok 2-szer biztosan. Hiába van hidegpárásító a szobában, kiszárad a szánk.

EGy időben én is próbáltam megoldást találni arra, hogy aludjuk át az éjszakát végre valahára, de beletörődtem, hogy nem fog menni. Ahogy én is többször iszom-pisilek éjjel, akkor miért várjam el tőle, hogy ő ne tegye?

Talán majd ha már nem pelusozunk, megtaníthatom kimenni pisilni. Addig meg kelünk.

Tudom, ez nem segítség számodra, mert a problémát nem oldja meg, de ha pisilni kell, annak ki kell jönni valamikor.

2012. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te válaszod is!

Én is feladtam, hogy végre átaludja az éjszakát :( Ő ilyen, kel éjjel és kész. Kérdeztem már erről védőnőt is, ő tolmácsolta a gyerekdokinak, ekkor kivizsgálták, de semmi baja szerencsére. Vagyis a mandulája, de egyelőre ezt nem lehet orvosolni. A védőnő is mondta h természetes ez is és az is ha valaki átalussza az éjjelt.

Tegnap este nem kapott az ágyba tejet, de nehezen aludt el, éjjel még többször kelt és még több vizet ivott :( Tele volt a pelus, igaz nem ázott át. Most megpróbálok kevesebb tejet adni neki, 2 dl helyett 1,5 dl-t, majd 1 dl-t.

2012. dec. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!