AMD processzoroknál mi mit jelöl?
Péládul van egy AMD Athlon 64 X4 AM2...
Akkor 64 bites, 4 magos, AM2 foglalatos?
Ha most 32 bites gépem van akkor vehetek bele 64 bites procit? Mi változik?
Első válaszoló jól mondja, tehetsz bele 64bites procit, ha a alaplapi foglalatod ugyan az. Viszont ha AM2 foglalatú alaplapod van most, akkor elég valószínű, hogy már 64bitet támogató processzorod is van hozzá. :)
Hogy kicsit tisztázzuk a dolgot:
32bit vs 64bit
A kettő közt csupán annyi a lényeges különbség, hogy a 32 bites rendszer maximum 4 GB memóriát képes megcímezni összesen, a 64bites viszont 16 terabyte-ot.
A 32bites rendszer tehát lassan elérte a maximumot, mivel már szém számmal akadnak olyan felhasználók, akik 4GB vagy több RAM-ot tesznek a gépükbe, és ehhez még pl egy 1GB-os videókarit is használnak. Ez már 5GB rendszermemória. Ennyit egy 32bites rendszer nem tud már lekezelni, ezért a 4GB RAM-ból, csak 3-at fog tudni hasznosítani. Azonban ha az illető 64bites procit használ, és 64bites oprendszer telepít, akkor kitudja használni az összes memóriát.
Szóval az előző válaszadó
"Az vàltozik, hogy 64 bites operàciòs rendszert is fel tudsz rakni, azok pedig jobban kihasznàljàk a géped tudàsàt."
mondata MEGTÉVESZTŐ, téves információ! Nem teljesen igaz... Ha nincs több mint 4GB össz rendszermemóriád, akkor teljesen felesleges 64bites oprendszert használni, mert nem fog semmit se jobban kihasználni.
Sőt, egyelőre még kifejezetten nem ajánlott.
Méghozzá azért, mert a 64bites oprendszerekhez 64bites driverek kellenek. Ill. némely esetben 64bites programok. S sajnos a 64 bit még nincs annyira elterjedve, hogy lényegesen támogatva lenne. Sok kompatibilitási probléma van, pl régebbi eszközökkel. Ill. van olyan régebbi eszköz is amihez még egyáltalán nem találni 64bites drivert.
Összegezve tehát:
Amíg nem használsz összesen a gépedben 4GB memóriánál többet, NE válts 64bites rendszerre, maradj a megszokott 32-nél. Felesleges, és problémákba ütközhetsz, a semmiért..
Utsó válaszadó, bocs, de helyesbítenem kell...
"Szerintem ha 64 bites rendszert akarsz feltenni akkor Vistat tegyél, az XP 64 bites tényleg nem valami jò. A Vista-nàl pedig màr van DX10 és azon biztosan gyorsabbak lesznek a jàtékok."
1. Ha már 64bit, akkor windows7. Vista az olyan, amilyen, általános felhasználásra megfelel, azonban ha véletlenül valami baj lenne vele.... Akkor aztán nincs az a rendszergazda aki k****anyázás nélkül helyre tudná hozni. Gyalázat az a rendszer, és az idióta beállításai.
2. DX10 miatt semmi sem lesz gyorsabb. Sőt, ha DX10-es játékkal játszik, akkor lassabb is lesz. :D Mert ugyebár DX10 csak annyiban különbözik elődjétől, hogy részletesebb megjelenítésre alkalmas. Továbbfejlesztették a játékok által használható effekteket. Durvább/részletesebb effektek = több számítás elvégzése = nagyobb teher a videókártyának.
A mai játékokat DX10-hez írták, talán azért... :)
Vistát semmiképp, akkor már tényleg inkább Win7. A Vista még a MS szerint is egy trágya. Különben nem követte volna ilyen gyorsan egy új rendszerük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!