Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD csere kell?

HDD csere kell?

Figyelt kérdés
Sziaszok! Rádobtam a laptopomat az ágyra, nem adott valami bíztató hangot, azóta nem látja a winchestert. Beraktam windows és linux cd-t is, de azok se, tehát valahol gondolom sérült a winchester. Most egy ubuntu live-ot futtatok, elég kényelmetlen háttértár nélkül. Megerősítő válaszokat kérnék, hogy tuti a winchestert kell-e cserélni, mert most ez csak az én gyanúm. És ha igen, akkor mire kellene odafigyeljek, mennyibe kerülne? Asus K53S gépem van, és 500GIGA a kapacitása a hdd-nek. Köszönöm a válaszokat

2013. jún. 4. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Van linuxra HDSentinel. Futtasd le!
2013. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adatkábel is elmozdulhatott.
2013. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Ha mázlid van, akkor #2, de ha fura hangokat ad...

Bár a laptop HDD-knek jobban kellene bírniuk, de a szomszédomnak csak a válláról csúszott le a táska pántja, úgy estt le (táskában)mégis meghalt a HDD...

2013. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pinkpancser ***** válasza:
100%
Vinyó hátlapot szedd le, vedd le és meglátod, hogy kábel lecsúszott e. Ha igen, told vissza és próbáld ki, ha nem, akkor kiveheted és meg lehet nézni másik gépben, hogy működik e (és esetleg adatot is lehet menteni, ha szükséges).
2013. jún. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a HDSentinelt nem tudom live cd-ről elindítani sudo paranccsal is megtagadja a hozzáférést :/. Még próbálgatom a többi megoldást. Egyébként azóta nem ad hangot a winchester, csak az ütődésnél adott enyhe sípoló hangot. Amíg pdf-eket tudok olvasni megvárom a vizsgaidőszak végét és megnézetem egy ismerőssel. Az adat ami rajta van egyáltalán nem fontos, csak az, hogy végre meg tudjam nézni a 9. részt a trónok harcából, mert már spoilereznek! :@@ (csak viccelek :D), inkább azért lenne fontos, hogy tudjak rajta dolgozni is rendesen.
2013. jún. 5. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!