Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplap? Milyen hűtő?

Melyik alaplap? Milyen hűtő?

Figyelt kérdés

CPU: AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition

RAM: Kingmax 8 Gb DDR3 (1600 Mhz, 2x4 Gb)

Táp: FSP Hexa 500W

VGA: HIS Radeon HD7850 IceQ X Turbo 2GB 256bit DDR5

HDD: WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3

Alaplap: ASROCK 985GM-GS3 FX vagy ASUS M5A78L-M LE


Az alaplapban kéne is egy kis segítség, mert a helyzet az, hogy ház cserére már nincsen keretem, és mivel microATX alaplap megy bele csak, ezért le van korlátozva a válogatás lehetőségem sajnos.


A hűtés kérdés, a CPU-ra vonatkozik, azt hallottam a CPU-nak a hűtője hangos, ezért lecserélném, erre gondoltam, magában a házban tuti elférne, a kérdés az alaplapon elférne e kényelmesen.


ezt néztem ki: COOLERMASTER GeminII M4 RR-GMM4-16PK-R1


Illetve ha ez szerintetek nem férne el, mit ajánlotok? max. 8-9e


2013. jún. 3. 10:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

CTG 500W

-12V teljesítménye: 400W

-2 ágas 12V kialakítás

-Sirtec bél


XFX Pro 450W

-12V ág teljesítménye: 408W

-1 ágas 12V kialakítás

-Seasonic bél.


Minden tekintetben jobb az XFX,ráadásul elvileg halkabb is.


Azért a CTG a belépőszint,az XFX a Seasonic belével pedig erőseb középkategória.


(2 ágas kialakítás nem előnyös)

2013. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon szépen köszönöm a választ, akkor belepréselem, meg még egy dolgot kipréselnék most mnár...azon 2-3 ezren nem műlik...max a hűtést később veszem meg.


Ez az alaplap megfelelne?


[link]


Jó a hűtése és egyebek?

2013. jún. 3. 12:09
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez már tökéletes lenne,tuningra is abszolút alkalmas,ha ilyen terveid is lennének.
2013. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó kérdésem lenne, és akkor nem zaklatlak tovább :)

nem tudod véletlen kb. milyen zajszintje van az Fx-6300 gyári ventijének? Jelenleg egy Athlon 2 x4 651k-m van, gyári ventivel, ő is elég hangos, de ha csak ilyen hangos lesz...azt még egy darabig elviselem :)

2013. jún. 3. 12:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem kb olyan lesz.


Ha majd zavar,akkor egy Xigmatek Loki,Alpenföhn Sella megoldás rá,ha olcsón kell halk hűtő.

2013. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!