Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek egy nyolc magos...

Szerintetek egy nyolc magos amd procit érdemes inkább venni, vagy egy 4 magos intel i7-et?

Figyelt kérdés
Érveket is soroljatok az álláspontotok mellett! Direkt nem mondtam konkrét típusokat...

#processzor #Intel #AMD #miylen processzort vegyek?
2013. máj. 21. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
intel általában magonként erősebb, 8 mag pedig nehezebben használható ki az egymás mellett végezhető műveletek kevés száma maitt.
2013. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az intel mindig is megbízhatóbb volt. Alacsony NM-es technológia, megbízhatóbb processzorok. Ők biztosan tudják, hogy nem szart gyártanak, akkor nem adnának gyakran több év garanciát egy szorzózármentes processzorra.A gyári ventilátoruk jóval halkabb az AMD-nél, itt nyilvánul meg a gyártó hozzáállása is. Az AMD-t rengeteg angol és orosz fórumon szarrá-huggyá osszák, de az új processzoros is sugárhajtómű hangerővel mennek. Teljesítményben meg majdnem, hogy gyengébb mint egy Intel. Az a helyzet, hogyha oktalanul mondaná jobbnak mindenki az intelt, akkor senki sem venne.


Nekem egy I5 3570K-m van, 3,4-ről 4.3-ra húzva, tökéletesen stabil.


Faternak I7 2600K van, 4.5-re húzva.


Ennél jobbat keresve sem találnánk ^^

2013. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt megcáfolnám hogy az amd-hűtője hangos...nekem az FX 6300 gyárihűtője nagyon is halk...3.5 ről 4.1k ra húztam gyári hűtővel és stabil...hátha még vennék hozzá egy "normálisabb" hűtőt. ugyan olyan megbízható mint az intel csak az amd-ára jóval alacsonyabb...én megvagyok elégedve az FX 6300-mal
2013. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szóval bátran tudom ajánlani az amd-t...ezzel nem azt mondom hogy az intel rossz...de az áraik egyszerűen nem egy átlag felhasználóra van szabva ha olcsóbban akarna kijönni
2013. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

i7 átlagban erősebb, de sokkal drágább is.

egyébként minden attól függ hogy milyen feladatra szánod.

olcsó munkagépnek, amellyel sok párhuzamos integer alapú munkát végzel, ott az fx 83xx-ek hozni tudják az ivy-s i7eket is.

kevesebb szálnál vagy FPU intenzív számításnál inkább az ivy-s i5 szintjén van, árban is hozzá van igazítva.

neten találsz teszteket (magyar oldalak: ipon.hu, prohardver.hu), ezek alapján nagyjából be tudod lőni h melyik a jobb megoldás számodra

egyébként átlag felhasználáshoz (játék, film, net, hobbiszintű fénykép/videó/zeneszerkesztés) az i7 és az fx 83xx is felesleges. "olcsóbb" géphez egy fx6300 (~30.000), drágábbhoz egy i5 (~45-55.000) bőven elég, e fölé csak munkagép céllal érdemes menni.

2013. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapból hülyeség összehasonlítani mivel nem 1 árkategória.


Az i7-es tény hogy manapság a csúcs, de az AMD FX8xxx széria kb i5-ösökkel azonos teljesítményen van (és árban is hasonló szinten mozog, vagy olcsóbb). És i5-öshöz mérve bizonyos feladatokban, pl video rendereknél jobban is teljesít a 8 mag a 4-hez képest.


Bár én annyit hozzátennék, hogy eddig 2-3 i7-3770-es processzorral ellátott gép is megfordult kezeim között, és mindegyiknek olyan volt a gyári hűtője mintha kicsit kalapáccsal megütögették volna, vagy földhöz vágták volna, úgy hogy maga a doboz meg nem volt pl sérült kívülről. Nem tudom ezzel a "jelenséggel" találkoztak e mások, de valahogy egy 80 ezres processzor mellé nem ezt vártam.

2013. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt kérdezném hogy mire kell?


Mert vannak dolgok,amibe egy FX8xxx szarrá veri a csúcs LGA1155 i7-t,valahol meg az i5-3570 is elhúz az FX mellett.


A baromságokra meg szerintem nem kíváncsi a kérdező,hogy a vérpisták itt kifejtsék az ilyen-olyan fanboykodásukat.


Orosz fórumok?

Ja nagyon mérvadó,egy olyan ország ahol az évi egy főre jutó etil alkohol 25 liter felett van...de mindegy,ez talán nem ide tartozik.



De még egyszer mondom,alkalmazás függő,hogy hova mi a jobb.

2013. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

játékra bőven elég a 4 mag is de nem muszáj méregdrága i7-et venni

az amd kb harmadannyiba kerül, a haverom most dobott össze egy pc-t 80K volt és a crysis 3 fut rajta szépen (procit, videókártyát, alaplapot is vett)

az i7 meg már maga annyi a processzor mint az egész gép

az tény hogy lehet hogy az i7-t 4 maggal ugyan annyit tud mint az amd 4 maggal, de a 4 magos amd olcsóbb mint az i7


ha videót akarsz konvertálni, videózni akarsz a játék mellett, akkor viszont az i7, talán 6 maggal is

2013. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

(Halkan megjegyzem, az fx 8xxx széria is tud olyat, mint a többi fx, hogy 'one core per CU' azaz 4 magosként működik, de jóval erősebb lesz így az egy szálra jutó teljesítmény.)


Egyébként tényleg iszonyat az AMD hűtője, de ha már ilyen procit veszel gondolom költesz valami hűtőre. (Nekem Thermalright Silver Arrow SB-E alatt 1000 RPM-en csendesen megvagyok 5GHz-n. Így játszani lehet vele a legtöbb esetben jobban is mint egy i5-el.)


Viszont mindkettő processzor tökéletesen elég, ha játszani akarsz! (Mondjuk egy 7970 mellett lehet örül az fx egy kis oc-nek.)

2013. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, hogy melyiket érdemes megvenni, nem pedig azt, hogy melyik a jobb...


Szóval ár érték arányban simán AMD...

Fogyasztásban lehet, hogy az AMD rosszabb, de az sem érezhetően, nem fogsz annyival kevesebb villanyszámlát fizetni évek alatt egy i7-el, mint amennyivel drágább.


Játékra egyértelműen az i7 a jobb, mivel a játékok 4 magig számolnak, de például egy videókonvertáló program megköszöni az AMD 8 magját, és bár nem vagyok otthon a jövő fejlesztéseiben, nem tartom kizártnak, hogy 2-3 év múlva a programok (és a játékok is) 4 magnál többet ki fognak tudni használni. Akkor meg már egyértelmű, hogy az AMD a jobb választás.

Az intel is kísérletezik 8 és 16 magos processzorokkal, szóval könnyen előfordulhat, hogy a most 47 ezer forintos FX8350 proci 2 év múlva simán kenterbe veri az akkori programokkal a most 81 ezer forintos i7-3770K-t.


Én is venni fogok gépet a közeljövőben, és már letettem a voksom az FX-6300-ra. Meggyőződésem, hogy sokáig ki fog az is szolgálni, pedig csak 28 ezer körül van most.

2013. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!