Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lép ki, ha túlhajtom a...

Miért lép ki, ha túlhajtom a GPU-t?

Figyelt kérdés
Van egy Gigabyte gtx 560 ti OC kártyám, alap adatok: 900mhz core, 2004mhz memory, és 1,050 az alap feszültség. A tápom Cooler master 500w 86%, és van egy p5ql pro lapom egy q9550 procival, ami 3,4 ghz-n ketyeg, de a probléma akkor is keletkezik, ha ez alap órajelen van... Tehát a bj az lenne, hogy ha a kártyámat megpróbálom overclockolni, akkor kb. 5-10 perc után kilép a játékból "a program működése leállt", vagy "directx error (vagy valami ilyesmi)" néven. próbáltam már kicsit hajtani, akkor is, de amikor mások által javallott beállításokat (950mhz core és 1,075V fesz) próbáltam, akár ennél nagyobb/kisebb feszültségemeléssel, akár így, akár memória clock változtatása nélkül, mindig kilép a játékból (minden játékból, pl. crysis 3, bf3, metro last light...). Pls segítsetek, hogy mi lehet a baj!!

2013. máj. 20. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem bírja a túlhúzást, szerintem hagyjad békén.Ha túlhajtás miatt meg tönkre, a garancia nem érvényes rá.
2013. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, elfelejtettem írni, hogy az egyetlen játék aminél nem lép ki, az a Borderlands 2, és nem értem az egészet hogy akkor ennél miért? Pedig physx is be van tolva minden tehát használja a kártyát rendesen...
2013. máj. 20. 12:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés hogy ott mért nem, de amit azon a VGA-n húznál kb 1-2 FPS pluszt adna.
2013. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!