Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell beállítani a WiFi...

Hogy kell beállítani a WiFi csatornát?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy tudnám beállítani a WiFi hotspot csatornáját.

Régebben egy szererő állította be egy műszer segítségével, hogy mi lenne a megfelelő csatorna, működött is.

A beállítások elvesztek és bárhogy állítom rossz. Kb. minden újraindítás után 1 percig működik a WiFi utána rossz (UTP kábellel LANon tökéletes).

Mivel tudnám megmérni, hogy mi lenne a legjobb csatornabeállítás a WiFihez? Van ilyey mobilon megtudnám program, amivel akár laptopon vagy mobilon (Android) megtudnám nézni?


A WiFi-s router: ZTE ZXV10 H201L



2013. máj. 12. 15:00
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Androidra nem tudok ilyet, de Windowsra ezek valamelyike:

[link]

[link]


Futtatod olyan számítógépen amibe van Wi-Fi adapter. Megnézed a környéken milyen csatornákat használnak és keresel egy szabad csatornát.


Amúgy a ZTE ZXV10 H201L egy nagy hulladék, főleg a Wi-Fi része, nagy csodálkozom rajta ha így elnyomják a környéken lévő Wi-Fi -k.

2013. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Az a router egy szar, szóval ne csodálkozz ha nem is fog működni rendesen.
2013. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Majd lesz időm kipróbálom.


Szolgáltató szerelte be anno, megláttam csak fogtam a fejemet... Még antennája sincs, csak belső. Próbáltam beállítani, de nem jött össze a dolog, nem működött a WiFi része. Hívtam is őket, hogy egy nagy sz@r a router, mire kiküldtek egy szakembert aki bemérte mi a használható csatorna és beállította. Tökéletesen működött!!! Én sem hittem el, de sikerült úgy belőnie a dolgot, hogy minden működött. Nem is tudnék mondani példát, mikor ment el a net! Még a szomszédban is tökéletesen ment a mobilommal!

Szóval nem olyan nagy sz@r ez, csak érteni kell hozzá!


A gond viszont, hogy ezen beállítások elvesztek, mivel reset-elni kényszerültem... Az ügyfélszolgálat tájékoztatott, hogy nem tartozik a fizetett szolgáltatásunkba a WiFI, tehát csak pénzért jönnek ki szerelni...


Ha van valakinek még valami ötlete, hogy lehetne beállítani a WiFi-t azt megköszönném!

2013. máj. 12. 16:45
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha megveszek egy routert még én finomhangoljam, hogy normálisan működjön? Bocs de nekem ez távol álla "jó router" fogalmától.

Esetleg próbáld meg kisebbre venni a Wi-Fi szabványt. Legyen G only.

2013. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van! Am van benne auto csatorna választási mód, aminek működnie kéne.


a router beállítása:

[link]


Megnézetem a 'inSSIDer for Home'-al, de nem tudok következtetés levonni belőle:

[link]

kék: a mobilom hotspot módban kb. 1 méterről

sárga: az említett ZTE router a lakásban


Elég érdekes a sárga, mintha szeizmográf rajzolná földrengéskor! :) Nem tudom mi okozza...


ui.: az inSSIDer-nek van Androidos verziója is.

2013. máj. 12. 17:45
 6/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
Pedig most is szabad csatornán van a ZTE.
2013. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem érteni kell hozzá, ez egy szar.

Én szerezzek be mérő műszert meg ilyeneket hogy használjak egy pár ezres szart?

Érdekes, a belső antennás tp link wr720n egyszer nem dob jelet, nem volt restartolva beszerelés óta.

2013. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mist194 válasza:
44%

Meglepő, hogy eddig nem volt értelmezhető válasz!

A routert egy hálózati kábellel kössük össze egy hálózati kártyás PC-vel.

Egy böngésző (pl. IE) címsorába írjuk be a router címét, ami többnyire 192.168.1.1 (esetleg az utolsó 0.1, v. 1.0 lehet, de több dobozra rá van írva). Enter után megjelenik a beállító oldal, be kell jelentkezni a felhasználó nevével és jelszavával. Keressük meg az alapbeállításoknál a csatorna (Chanel) beállítást. Itt Auto, 1, 2,...12(13) közül lehet választani. Az AUTO-t ne válasszuk, inkább a 2-4, 8-10 közötti számokból válasszunk. El kell menteni, kész. A 12 és 13-as csatornát sem célszerű választani, mert egyes okos telefonok azokat nem "veszik".

2013. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ!

A leírt beállítások mind ki lettek már próbálva korábban, ám egyikkel sem működött!


Megfigyelésem szerint az egyéni beállítások hatására produkálta a hibát, amit sikerült is rögzíteni laptopomon a programmal. Tehát egy reset után közvetlenül használható, csak állítgatni nem szabad. Pl. emiatt az SSID és a védelem a jelszóval együtt a gyári érték maradt... Következtetésem szerint szoftveres hibája van, és ezt frissítés sem javította... Persze lehetséges az is, hogy én követtem el hibát minden konfigurálásnál...


Május óta üzemel a gyári értékek szerint, és most sem tudnék mondani példát mikor elment volna a netkapcsolat a router miatt vagy újra kellett volna azt indítani!

2013. dec. 7. 01:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!