Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-link WA601G router beállítá...

Papp Mihály kérdése:

TP-link WA601G router beállítása. Hogyan lehet beállítani hálózatot, kódot?

Figyelt kérdés
Vettem használtan egy tp-link wa601g-t és nem tudok belépni a beàllításába. Reseteltem törölt is mindent, működik is csak pl nem tudom lekódolni. Ráraktam netre és próbàltam a hátulján lévő default settings beállítàssal de nem jön be az oldal. Màs routert màr állítottam be így de ezt nem tudom hogyan kell. Ha tudnátok benne segíteni azt nagyon megköszönném.

2012. dec. 17. 10:03
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy ez nem router, hanem csak egy Access Point.
2012. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor csak annyi a kérdésem,hogy ezt nem is tudom kóddal levédeni, mert most úgy használom hogy egy ethernet switch re ràkötöttem és működik is rendesen csak le szeretném védeni. Beírom a keresőbe a default settengs-nél lévő ip- és nem jön be az oldal. Én azt hittem,hogy itt kell beállítani mint egy routert.
2012. dec. 17. 10:26
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
De milyen internettel használod? ADSL?
2012. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen
2012. dec. 17. 10:41
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Az Access Point -nak nincs alapértelmezésben engedélyezve a DHCP szervere. Így a rákötött számítógépek hálókártyái nem kapnak IP címet. Ezért nem tudod elérni a webes felületét, mivel a kommunikációhoz mindkét végpontnak ip címmel kell rendelkezni.

Adj manuálisan a hálókártyádnak IP címet. Pl.: ip.: 192.168.1.50 maszk: 255.255.255.0 Ez után ha összekötöd a gépeddel. már el tudod érni a webes felületet.


Szerintem egyébként nem jó megoldás, amit csinálsz. Az Access Pointok nem tudnak internetet megosztani. Jellemzően létező vezetékes hálózatot szoktak vele bővíteni. Pl vezetékes router után kötik. De önállóan nem tudnak felcsatlakozni az internetre. Ha csak sima ADSL modemed van, akkor csak egyetlen számítógépet tudsz vele használni egy időben.

2012. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom amit írtàl. Egyébként nekem is csak arra kell hogy az irodában legyen a tab-omnak netje. Van vezetékes net és ahoz vézetékes router is arra raktam rà ezt az ap-t. Csak zavart nagyon hogy nem tudtam lekódolni. Amint sikerül beàllítanom írok. Addig is nagyon szépen köszöm a segítséged.
2012. dec. 17. 11:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megy. Àtàllítottam a hàlókàrtyàn az ip-t. És a mask ot is. Le ok ézom tölt egy kicsit. És ennyi. Hiàba írom be a keresőbe az új ip-t, kiadja hogy nincs net (ugye) és nem lehet az oldalt megnyitni. Vissza dugom bele a netet és rajta keresztül mobil ezközről nyitnàm meg, de ott sem tudom mert ilyen oldal nincs. Semmilyen cím alatt sem jön be. Sem amit megadtam,sem ami a hátuljàn van. Ötlet? Én bénàzok ennyire? Ha tudsz segítdni akkor köszönöm nagyon!
2012. dec. 17. 12:29
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Elvileg így működni kell neki. Reseteld, és próbáld ki több számítógéppel is. Ha nem jön be a WebGUI, hibás az eszköz.
2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!