Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Wifi/router/laptop guruk, ha...

Wifi/router/laptop guruk, ha tudtok, help pls! X-Akta?

Figyelt kérdés

Van a kollégámnak egy acer laptopja.

Nem működött a wifi a tp-link routerével, de van a családban egy tablet is, amin megy a wifi ugyanazzal a routerrel.

Először próbáltam beállítani nála egy másik tp-link routert, de azzal is ugyanez az eredmény.

Az acer laptoppal egyik routerbe sem lehet bejelentkezni, nem engedi.

Másnap elvittem a saját laptopomat, azzal mindkét routerbe be tudtam jelentkezni, és ment is a wifi kapcsolat, az acerrel megint nem.

Mondom, rakjuk újra a win7-et, mi bajunk lehet?!

Hazahoztam az acer laptopját, hogy újrarakom, és érdekes módon az én itthoni wifi kapcsolatommal ment a net rajta.

Na mindegy mondom újrateszem. Újraraktam, nálam szintén ment a wifi, mikor visszavittem neki, akkor megintcsak nem ment rajta a wifi egyik routerrel sem, és a tableten, meg az én laptopomon meg igen.


Bocsi,hogy ilyen hosszú volt, de hogy megértsétek, hogy mi a probléma, muszáj voltam leírni.


Van valakinek valami ép ötlete, hogy mi lelte az acer laptopot, és hogy mit kezdhetnék vele?

Mert számomra ez x-akta! :)


Minden választ megköszönök!

Hali!



2013. ápr. 27. 14:35
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Az Acer laptopnál mivel csatlakoztál? A Windows saját Wi-Fi kezelőjével (WZC), vagy az Acer -ével?

Van valami konkrét hibaüzenet vagy csak annyi hogy nem csatlakozik? Mi a router Pontos típusa, amivel nem megy?


üdv: Mulder különleges ügynök FBI :D

2013. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az acer laptopnál minden esetben a win7 wifi kezelőjével próbáltam csatlakozni, ez nála egyik routerrel sem jött össze, de nálam simán minden gond nélkül vette a jelet.

Konkrét hibaüzenet nincsen. Pontos tipusokat nem tudok sajnos, de szerintem teljesen lényegtelen. Az egyik egy tp-link 54mbps-os volt a másik egy tplink 150mbps-os. Az enyém meg szintén egy tp-link 150mbps-os. Ja és még annyi, hogy neki a laptop meg a router közt, ahol próbálkoztunk kb 10cm volt ... :)


De az is elég furcsa, hogy kábellel nem tudtam vele belépni egyik routerbe sem nála.


Várom a fejtörés eredményét ... :D

2013. ápr. 27. 23:48
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha csatlakozol, akkor kapsz IP címet a routertől?

>Parancssor>ipconfig

2013. ápr. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tud csatlakozni. Tehát nem.
2013. ápr. 28. 15:42
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Nincs elérhető újabb driver a Wi-Fi adapterhez? (Akkor is rakd fel, ha Windows felismerte azt telepítés közben)

Illetve megnéznék egy új firmware -t a routerhez a helyedben.

2013. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De két routerhez is új firmware ?Ráadásul ami vittem az új. Szóval szerintem ez is zsákutca.
2013. ápr. 28. 16:56
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Ha zsák utca ha nem, attól hogy csak nézegeted, hogy milyen szépen nem csatlakozik, még nem fog megoldódni a probléma. Ha laptop gyártó oldalán nincs frissebb Wi-Fi driver, még azt is megpróbálnám hogy a Wi-Fi vezérlő gyártó oldalán nézném meg.
2013. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy usb-s wifi adapterrel meg lett oldva a probléma.

Persze, a routerbe nem tud majd így se bejelentkezni kábelen keresztül, de legalább megy a wifi.:)

2013. ápr. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!