Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassul be ennyire a PC-m?

Miért lassul be ennyire a PC-m?

Figyelt kérdés

A gépem adatai:

Processzor: AMD Athlon II X2 245 2.9GHz

Memória: 2GB DDR2

Videókártya: ATI Radeon HD4770


A gépem az utóbbi időben nagyon belassult, lassan futnak a programok, van olyan hogy ha Alt+Tab-al kilépek egy játékból akkor kifagy az egész. (pedig régebben tök lazán vitte ezt is) Újratelepítettem a gépem kétszer is. Először feltettem egy 64bites Windows 7 Home Premium SP1-et, majd kipróbáltam a Windows 8 Pro x64-et is, de ugyan úgy belassul minden... Szerintetek mi lehet a baja? Legelsőnek 32 bites Win7-em volt, lehet az a gond, hogy utána 64 biteseket tettem fel és az zavar be? (bár ezt nem hiszem, de ki tudja)



2013. ápr. 1. 22:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nos, ezt olvastam a neten, ezért választottam az x64-es Windows-t:


"A.,) x86 és x64 közti mérlegelés: Ha bármi módon túlnyúlik a rendszerben található memóriamennyiség 3Gb-on (RAM + VRAM + egyéb), akkor már 64-bites Windowsban gondolkodjunk. A 32-bites is elcímez ugyan 4Gb-ig, de sok más korlátozás miatt már a 3Gb-ot sem tudjuk kellőképpen kiaknázni a 32-bites OS-ekkel.

Egyetlen érv a 32-bit mellett, hogy kevesebb helyet foglal, és esetenként kevesebb memóriát foglal le a rendszernek, ami jól jöhet, ha 2Gb, vagy annál kevesebb RAM van a gépben. De a Windows 7 eleve memóriatakarékos, úgyhogy ezen se ágálljunk, akár 1Gb RAM-al is telepíthetünk 64-bites Windowst, hátha jól jön még az valamire.


Amolyan laikus megfontolás, de a 64-bites kernelt sokan stabilabbnak tartják, aminek alapja is van, mert egyéb okokból zárkózottabb a 64-bites rendszer, és nehezebben teszik instabillá a hibás programok, vagy driverek. (Ilyen másodlagos ok pl. a másolásvédelemmel kapcsolatos DRM, ami lehetővé teszi az eredeti Blu-ray filmek lejátszását HDCP-s monitoron és hangkeltőn, és ehhez szignózott drivereket, és zárt rendszert igényel...)

Ha találsz egy programból 64-biteset, esetleg még gyorsabban is futhat, mint a 32-bites, akkor is ha nincs 4Gb RAM-od. És a 32-bites programok is több RAM-hoz férhetnek hozzá 64-bites OS alól.

Szóval igazi ellenérv nincs a 64-bit vállán, de mellette többet lehet találni, mint a 32-bit mellett.

Ha eddig nem jött le -> én a 64-bitest javaslom mindenkinek, akinek x64-es CPU-ja van (anélkül meg nincs kérdés, csak x86 vagy CPU csere )"

2013. ápr. 2. 12:54
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, Win32 csak 3,5/3,6 GB RAM-ot ismer fel, és hanyagold egyenlőre a Windows 8-at, nekem 1 hétig volt fent, de ahogy észrevettem 1-2 játék sokkal rosszabbul teljesített mint Win7-en. Ha lehet így fogalmaznom, a Windows 8-nak még nincs itt az ideje :)
2013. ápr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De a 64 bit-es rendszernek nagyobb a követelménye is, nem hiába.
2013. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem hittem volna, hogy ennyivel nagyobb a követelménye. Na mindegy hát, tévedtem és köszönöm a segítséget. :)
2013. ápr. 2. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!