Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységet lehet javítani?...

Tápegységet lehet javítani? (Chieftec CTG 500)

Figyelt kérdés

elromlott a tápegységem Chieftec CTG-80P- 500 W

Nem produkált elég feszültséget, szinte tönkre ment miatta minden. Új gépet nem szeretném emiatt megölni (fx 6300, 7850, Asrock 970 pro 3.)

a táp nem új csak garnaciáztattam az Extreme Digitalnal amiről köztudott, hogy rettenetesen szemét egy üzlet. (nem vicc sajnos, fórumokon nagyon sokat írnak a gagyi garanciáról.) Szerintetek valóban működni fog, vagy vegyek egy újat?


ha újat kellene vennem, Debrecenben miféle JÓ számítástechnikai üzleteket ismertek? Rendelni nemtudok, mivel annyi pénzem már nincs, hogy futárt is kifizessem.


előre is köszönöm!



2013. márc. 22. 19:00
1 2
 1/11 gabba83 ***** válasza:
73%
Természetesen a tápegységeket is lehet javítani, de pontosan mit jelent az hogy nem ad elég feszültséget? A gyártók a 12v és az 5v-hoz is megadnak egy toleranciát ami alát/fölé nem eshet feszültség. Példának okáért 11,89V nem jelent semmilyen működési rendellenességet. Mindazonáltal alacsonyabb feszültség miatt inkább instabil lesz a gép de nem hinném hogy fizikailag tönkretenne valamit.
2013. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Garanciáztatást kifejthetnéd

viszadobták?

vagy azt mondták jó?


hát lehet javítatni persze csak idö és pénz kérdése meg hogy jó szervit találj...


azért jó let voln részleteket is tudni hogy mi a gond

és pl nem lehet hogy eleve a villany szolgáltatás nem megfelelö?

2013. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az ott dolgozó"úriember" csak annyit mondott egy hónap után, hogy nem cserélik, hanem javították. Az informatikusom lemérte és valami olyasmit mondott hogy a 12v-ág csak 11,4-11,3v működik.

Áramszolgáltatás problémára még nem gondoltam, azzal talán csak annyi volt hogy még nyáron egy rossz vasaló telesen lecsapta az áramot, akkor is mikor a gépem ment. kb 2x vagy 3x fordult elő. De utána nem volt gond soha. A hibát egy újratelepítés során fedezte fel az informatikus (ekkor szerelte be nekem a proci hűtőt cooler master hyper tx3 evo- lga 775 processzorhoz ment egy 2008ban vásárolt gigabyte alaplaphoz...

2013. márc. 22. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Az informatikus szónál egyből kiakadtam :) Mégis hogy mérte le? Normális külső mérőeszközzel vagy szoftverből? Utóbbi eredménye nem érdekes, lapok szokása szépen elmérni ma napig.

Amúgy az első részben jól írja, az ATX szabványban meg van adva egy bizonyos érték aminek keretein belül ingadozhatnak az értékek, ez túlnyomórészt +/-5%-os tartomány.

2013. márc. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
feszültségmérő talán?
2013. márc. 22. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, de ellehet cseszni a mérést. Tapasztaltál valami gondot? Alulfesztől nagyon nem hiszem, hogy tönkremennek a dolgok ahogy gabba is írta, te tapasztaltál valamit?

Esetleg ha annyira aggódsz küld vissza, ha baja van javítható.

2013. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"szinte tönkrement miatta minden"


ezt kelene kifejtened kérdezö pl. :)


mik mentek tönkre

és mikor? mert azt irtad vasalós eset után minden okés volt

akor nemtudom mikor let a tözsde krakk:D

2013. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mert szerintem ugy lene érthetõbb hogy nem elég feszültséget nem produkált


hanem a védelmeinek valahol máshol akadt dolga mikor kapot egy kis forró kakót

és ezért ölt meg mindent


csak még ezt nemtudjuk hogy mi is volt

egyszer ment a gép majd eldurant leált és kész?

meghalt táp

elvited gariba javitoták

a régi gépet meg lényegében kuka?


így van?:D


csak mert elég zavarosan irtad le

de talán ezt lehet kiveni belöle

2013. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

bocsi. sose volt vele gondom. odaadtam annak a kockának akit inforatikusnak neveztem, :D és vágja a témát, hogy telepítse újra, és szerelje be azt a cooler master hűtőt az akkori processzoromhoz(core2duo e7600). Mikor visszahozta megkérdezte volt e gondom a táppal, mert nehezen indul... itthon már be sem indult sehogy sem. Elvitte megint hogy megnézze milehet a probléma. Újra visszahozta: és azt mondta hogy a táp nem ad le elég feszkót, hibás valamelyik memória a 4 közül. A videókártya nem bootolható(sapphire 6770).-nekem ezeket mondta. Más táppal viszont indult a gép. Évek óta ő csinálja a gépemet eddig mindig jó munkát végzett, nem volt vele gond.

Úgyis akartam már erősebb procit vettem egyet+alaplapot meg memóriát. mivel elvileg a kártya is tönkre ment azt is vettem.

2013. márc. 23. 07:34
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hát érdekes

lehet nem akaratal csinált valamit de ez így elégé nem klafolós szerintem hogy nem elég hogy nem ment vele de meg is hibásította

ha nem ment vele hogyan? :P


így mesziröl elég nehéz lesz bárkinek is bármit kitalálni

de hát ha rossz let megint a táp akor jobb ha lecseréled szerintem

az a baj hogy olcsón akarod meguszni és hát még a ctg 500 sem egy olcsóság anyira...

így meg fent álhat a veszéye hogy megint valami vackot fogsz ki pl.


de remélem hibás cucokat megprobálod eladni van hogy beveszik

és hát se 6770 se ctg500 nem kukakategóriás még romokban sem

2013. márc. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!