Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A windows Xp tönkreteszi az...

A windows Xp tönkreteszi az ssd lemezt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,vagyis olvastam,hogy az Xp rendszer tönkreteszi az ssd lemezeket. Kinek mi a tapasztalata? Ha pedig úgy van valóban,akkor milyen rendszert érdemes használni ssd-n ami még egy egyszerűbb gépen is elmegy,illetve ha van valamilyen program,amivel az Xp t is tudom ugy használi,hogy ne vágja haza? köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 18. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hol olvastad?
2013. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Itt kaptam egy más kérdésemben a válaszban. Arra vagyok kiváncsi,hogy ha igy van akkor mit tehetek,hogy kicsit tovább tudjam használni az ssdt mert jelenleg nincs pénzem ujra. :)
2013. márc. 18. 08:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Mert most rossz a ssd?


De az XP nem teszi tönkre !

2013. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
van olyan ,ami rontja az elettartamat : a defragmentalas
2013. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De müködik tökéletesen. Az mit jelent?
2013. márc. 18. 09:04
 6/14 anonim ***** válasza:

A merevlemezen lévő fájlokat rakja egymás mellé akár kőműves a téglát,terméseztessen ebből csak annyit veszel észre hogy valamivel gyorsabban töltődnek a programok


pl: van egy program ami kb 100Mb ami a merevlemezen szétszórva van igy az olvasó fej nek össze kell szednie ahhoz hogy futni tudjon és ez idő

defragnál (lemeztöredezettség) pedig egymás mellé rakja a fájljait


Ezt valóban nem szeretik az SSD k :(

2013. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az úgy, hogy "az XP tönkreteszi az SSD-t" nyilvánvaló hülyeség. Viszont felkészítve nincs az SSD-k használatára, mivel régi rendszer.

SSD használatakor érdemes kikapcsolni a virtuális memóriát (legalább is nem az SSD-re tenni) és nem szabad töredezettségmentesítést végezni. A lényeg, a fölösleges írások számát minimalizálni kell, mert az az ami hosszú távon megöli az SSD-t.


De ha egy jó rendszert akarsz, ami fel van készítve az SSD-re, nem igényel olyan erős gépet és mégis újabb, mint az XP, akkor bármelyik mai Linux disztro, mondjuk XFCE desktoppal, vagy pl. Linux Mint Mate

2013. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A poén az hogy a linuxoz még hülye vagyok. :) ez egy kis netbook eeepc 800mhz 512 ddr2 rammal :) na hát erre kéne jó rendszer.
2013. márc. 18. 12:17
 9/14 anonim ***** válasza:
w7 starter
2013. márc. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
sajnos csak 2 gbaz ssd benne,úgyhogy a w7 szerintem nem fog menni vele. :)
2013. márc. 18. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!