Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hűtő kérdés. Melyik jobb?

Hűtő kérdés. Melyik jobb?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2013. márc. 13. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 'SickleFlow 120 Blue LED Fan' az fix fordulatszámú, azaz 3 pines csatija van, míg Excalibur-nál szabályozható a fordulatszáma (4 pines csatija van).

Az Excalibur-t választanám a 2 közül.

2013. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a fix nem jobb?

illetve hogyan lehet szabályozni az Exaliburt hogy mennyivel pörögjön?

2013. márc. 13. 15:32
 3/13 A kérdező kommentje:
+ ha nem ez a kettő lenne akkor tudnál ajánlani egy 12cmes hűtőt max 5000Ft (szállítási díjjal eggyüt)
2013. márc. 13. 15:33
 4/13 anonim ***** válasza:

A PWM-es "jobb". A szabályozhatót úgy állítod, ahogy csak akarod (szoftveresen), de akár az alaplap is tudja szabályozni önmagának, hogy mennyivel forogjon.


Amúgy hova kellene? Házhűtőnek? Proci hűtőhöz?

Házhűtőnek a fix is tökéletesen megfelel és még olcsóbb is.

2013. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen az Excalibur jobb, de nem a röhejes indoklás miatt. Minek szabályozni? Kb. mindenki belövi egy fordulatra aztán azon pörög, na de ennek a szabályozhatósága mellet a légszállítása is nagyobb, tehát jobban viszi a levegőt.
2013. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem indokoltam, csak írtam a főbb tulajdonságait hasonlítottam össze.


Kérlek értelmezd át újra kolléga.

2013. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Házhűtönek :) van egy CoolerMaster Eltie Knight Házam és ebbe szeretnék 2dbot venni.

Elöről szivja a levegőt be, hátul meg tolná ki.

(elöröl alul van erre hely, hátul meg felül - gondolom tudjátok hogy néz ki :D )

mégegy kérdése ehez: most kettőt rendeltem de én tudnék még oldalra és alulra szerelni. Ugye vannak a szinesek és a házam oldala átlátszó. Egyet vennék oldalra az azért jól nézne ki nem? és akkor az Exacaliburok meg dolgoznának :)a levegővel komolyabban :D és így lenne design + teljesítmény is, nem?

2013. márc. 13. 18:45
 8/13 anonim ***** válasza:

Házhűtőnek tökéletes a fix rpm-es venti is.


Hát az azért nem igaz, hogy a több venti jobb. Ha sok van belőle, akkor turbulencia keletkezhet a házban és a meleg levegő bent maradhat, hiába van telepakolva mindenhol. Meg kell nézni, hogy mikor alakul ki egy olyan légáramlat, ami ki is vezeti a házból a meleget nem pedig csak bent tartja. Nem tudom érted-e?


A helyedben én ezek közül válaszottam volna:

Ha fontos az ár:

[link]

- árához képest nagyon jó teljesítménye van (best/buy)


Ha nem számít a zaj:

[link]

- hangos

van LED-es is:

[link]

ez már egy halkabb példány:

[link]

ebből LED-es:

[link]


A szintén best/buy cucc:

ultra csendes változat, emellett közepes teljesítmény

[link]

kicsit hangosabb, elég jó teljesítmény

[link]



Teljesítmény/zaj arányban kiváló:

[link]


[link]


Legendás hűtő:

[link]


Csúcskategória:

A nagyon halk üzem mellett kiváló légszállítás:

[link]

2013. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) most gondolkodom a csúcskategóroián amit irtál, de 2db Excalibur 1200RPM-el mennyire hangos? (egyébként pont a hang miatt cserélnék föleg ugyanis a régi az már eléggé... néha kattog... régi :D) illetve hogyan tudom szabályozni a fordulatszámot? az alaplap biosában? hisz a tápra kell kötni nem?
2013. márc. 13. 20:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Legjobb tudásom szerint azok a Noiseblocker ventik a legjobbak. Az Excalibur-t nem ismerem. Az adatlapját elnézve egy erős középkategóriának mondanám. Nem döntöttél rosszul azzal sem.

Hogy mennyire hangos? Passz. A gyári adatok szerint: Noise: 13 - 30 dBA

Alacsony fordulaton halk, de 2000rpm-nél már megjön a hangja. 1200rpm-en valahol 20dBA-nél beáll, szóval nem lesz hangos.

A fordulatszámot pl. programmal is bebírod állítani vagy rákötöd az alaplapon lévő egyik 4pines csatira és a BIOS-ban meg beállítod, hogy ha pl. a házban 40 fok lesz a hőmérséklet akkor emelje a fordulatot +200prm-mel, meg ilyenek, de azt majd ott látni fogod.

De szerint bőven jó lenne, ha programmal belőnéd 1200rpm és kész. :)

2013. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!